[Firefox] Jak zmienić położenie katalogu Cache?

Czy ktoś z was ma pojęcie jak zmienić położenie katalogu Cache firefoxa? Domyślnie folder ten znajduje się w folderze profilu. Ja utworzyłem sobie RAMdisk i chciałbym na niego przenieść folder plików tymczasowych. Dzięki temu dane będą zapisywać się szybciej, przeglądarka będzie działać sprawniej i nie będę miał problemu z defragmentacją dysku (to ostatnie jakoś mnie wcale nie martwi, ale za to martwi mnie to, że przez zapis plików tymczasowych skraca się żywot mojego dysku SSD).

Mam Firefox’a 3.0.10. Wchodzę do about:config, dodaję klucz ustawienia i wybieram “łańcuch”. Jako nazwę podaję “browser.cache.disk.parent_directory” i jako wartość - “R:\TEMP”

Niestety, gdy uruchomię przeglądarkę pliki tymczasowe wciąż zapisują się do lokalizacji w folderze użytkownika. ;/

Drugi sposób jaki próbowałem, to ustawienie junkcji (junction link) z folderu “D:\Dane\Firefox\Profile\Cache” do “R:\TEMP”. W tym przypadku wszystko działa jak należy, ale gdy tylko wybiorę z menu narzędzia w firefoxie czyszczenie danych prywatnych lub gdy przeglądarka się wysypie junkcja się traci z nieznanych mi przyczyn ;/

źródło: http://www.ghacks.net/2007/12/14/use-a- … -security/

W zasadzie to jedyna różnica w tym co zacytowałeś, a tym co wcześniej zrobiłem, to podwójny slash. To również nie działa. Nadal po wpisaniu about:cache jako ścieżka do folderu cache widnieje “E:\Baza danych\Mozilla\Firefox\Profile\Kamil\Cache” a nie R:\TEMP ;/

A na pewno wpisałeś jako wartość R:\TEMP\ ? Mi pokazuje, że po wpisaniu takiej ścieżki w about:cache ścieżka się zmienia na moją.

Tak, na pewno.

Ogólnie to po optymalizacji systemu u mnie na netbooku jest spore zamieszanie ze ścieżkami do folderów, jednak to ma sens i sprawdza się bardzo dobrze.

  1. Na C:\ mam pliki systemowe

  2. na D:\ mam Program files zlinkowane za pomocą Junction Link’u

  3. Na E:\ Mam dokumenty itp oraz pliki konfiguracyjne firefoxa i pliki baz danych (ścieżkę profilu Firefoxa ustaliłem w firefox.exe -profilemanager)

  4. C to jeden dysk SSD, a D i E to drugi

  5. folder TEMP mam na dysku RAMdisk R:\ przerzucone na ten dysk za pomocą Junction Link’u

Może przez to Firefox się gubi i nie wie co i jak? ;|

Zawartość about:config

Zawartość about:cache

Faktycznie masz dość to poplątane, ale z tego co napisałeś wszystko jest dobrze, więc najprawdopodobniej Firefox gubi się przez to dowiązanie. Próbowałeś może wrzucić cache do innego folderu na ramdisc niż ten, który jest powiązany z tempem?

Tak, próbowałem. Jeśli dowiążę cache firefoxa do innego katalogu to dowiązanie gubi się po ponownym odpaleniu systemu. Katalog TEMP tworzy się automatycznie na tej partycji i dlatego z tym katalogiem to działa. Dodam, że w Operze nie mam takich problemów ;/

Naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Przykro mi, niestety wyczerpały mi się już pomysły. Jedyne co bym jeszcze mógł zrobić, gdyby mi bardzo zależało to usunięcie wszelkich powiązań, usunięcie Firefoxa, oczyszczenie systemu ze śmieci, ponowna instalka i kolejna próba, ale z tym to już dużo roboty by było. W każdym razie powodzenia! Może jeszcze ktoś spróbuje Ci pomóc.