Firefox jako explorator windows

Czy można robić tak by np otwierając “mój komputer” nie był on otwierany przez ie a przez firefox? Można otworzyć np dysk c:/ firefoxem ale jest brzydka lista plików, czy da sie zrobić by było to wyświetlane tak jak w ie? Krócej- czy można zastąpić firefoxem ie by explorować zawartość komputera? Jeśli można to prosiłbym o wskazówki.

Wchodzisz w opcje folderów > typy plików > dysk > nowy i tam dodajesz Firefoxa.

Nie wyświetla sie jak w ie.

To zrób tak jeszcze w folder i folder plików.

Zmieniłem i dalej sie nie wyswietla jak w IE. Myśle że w firefoxie sposób wyswietlania trzeba by było zrobić ale jak? Teraz jak otwieram “mój komputer” to firefox wyswietla pustą stronę zamiast ikon dysków.

To w FF chyba tak się nie da. Jak chcesz to cofnąć tak jak było przed zmianami to:

Start > Uruchom > regedit > HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell

i usuń z niego wszystkie podklucze oprócz “Find”.

Następnie wejdź w Start > uruchom > regsvr32 /i shell32.dll

shell32.dll was loaded, but the DllRegisterServer entry point was not found.


DllRegisterServer may not be exported, or corrupt cersion of shell32.dll may be in memory. Consider ising PView to detect and remove it.

ale zmieniłem to szybko ręcznie. Nie da sie no ale cóż… zainstaluje commandera. Dzięki.

Firefox to przeglądarka internetu, a nie pików. Otworzyć lokalizację np: file:///C:/ można ale operacji na plikach nie wykonasz bo nie do tego został napisany ten program. Pomyliłeś iexplorer.exe z explorer.exe. To nie linuksowy Konqueror.