Firefox - Java się nie uruchamia

Dzisiaj wystąpił problem z Javą. Firefox poinformował, że Mozilla ze względów bezpieczeństwa zaleca wyłączenie wtyczki odpowiadającej za uruchamianie Javy. Po ponownym uruchomieniu Firefoxa wtyczka całkowicie zniknęła z dodatków i zostałem pozbawiony możliwości uruchamiania Javy na stronach. Nie pomogły próby instalowanie najnowszej wersji Javy. Tzn. Java na komputerze jest zainstalowana, ale Firefox nie posiada wtyczki, którą mógłby ją uruchamiać. Możecie pomóc co zrobić z tym fantem?

Firefox > Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox

Tu chyba ta opcja na niewiele się zda, po prostu, w Javie wykrytą kolejną niebezpieczną lukę, i dlatego Mozilla do czasu wydania poprawki przez Oracle - zablokowała ten plugin w Firefox, ze względów zagrożenia bezpieczeństwa.

Java jest zablokowana ale gdy włączymy stronę www która potrzebuje javy, to można ręcznie uaktywnić aplet javy na tej stronie

Wystarczy kliknac myszka w kwadracik na srodku(w napis ze java jest zablokowana) wowczas java sie wlacza.

U mnie po wejściu na stronę gdzie jest wymagana Java dostaję jedynie komunikat, że brakuje wtyczki do uruchomienia Javy. W dodatki -> wtyczki zniknęła mi całkowicie wtyczka odpowiadająca za uruchamianie Javy.

Panel sterowania -->Java --> Security --> Enable Java…Powinna pokazać się wtyczka w Firefox i potem tak jak napisał andrzej3232.

Opcja domyślnie zaznaczona. Po zainstalowaniu javy wtyczki nadal nie ma w przeglądarce.

@Luc3k,

W pewnym sensie jest to ryzykowne, ale jeżeli zależy Tobie na tym:

  • przejdź do about:config

  • ustaw na “false” wpis extensions.blocklist.enabled

To powinno pozwolić na korzystanie z java’y (możliwe że zajdzie potrzeba usunięcia z profilu pliku blocklist.xml lub/i pluginreg.dat, ewentualnie dodatkowo przeinstalowanie samej java’y).