Firefox kasuje mi historię

Witam.

Już dość dawno temu zauważyłem, że Firefox kasuje mi historię starszą, niż 1 miesiąc. Może ma to związek z tym, że przestawiałem coś (nie pamiętam co) w about:config dawno temu. Jakieś pomysły??

Firefox>Opcje>Prywatność>Program Firefox będzie pamiętał historię . Nie przestawiłeś na inną opcję?

Nie, mam zaznaczone, żeby pamiętał historię. Coś chyba w about:config zepsute. Znalazłem te wpisy, które edytowałem w about:config. Oto one: browser.history_expire_sites o wartości 900000000 oraz browser.history_expire_days.mirror 800. Niby wszystko wygląda ok. Chyba tylko reinstalka Firefox’a mi zostaje.

-może pomóc, z tym że musisz odinstalować poprzednią wersję włącznie z ustawieniami użytkownika. Inaczej problem może pozostać.

http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_D … a:_Firefox

Może to wina jakiegoś rozszerzenia.

Tak w gwoli ścisłości, historia Fx od dłuższego czasu nie działa na zasadzie “czasu”, a ilości zawartych w niej wpisów… :wink:

Jeśli się już bawić w konfigurację tego w about:config, to należy zainteresować się:

  • places.history.expiration.max_pages

  • places.history.expiration.transient_current_max_pages

A te podane przez chrupka można zresetować, są nieaktualne i nic nie wnoszą (nie są już stosowane).

Dobra, te nieaktualne wpisy zresetowałem. Czy można ustawić w tych wpisach, które podałeś wartość na nieskończoną??

Ile pamięci przydzieliłeś firefoxowi w opcjach? Może tu jest szkopuł. Jest dodatek ff do backupu wybranych elementów, więc to może być historia przeglądania…

Nie mam w ogóle tego wpisu places.history.expiration.max_pages, a w places.history.expiration.transient_current_max_pages nie mogę zmienić wartości. Chyba najlepiej będzie, jak zainstaluję drugiego Firefox’a na innej partycji i będę z niego korzystał.

Dodane 30.03.2013 (So) 21:02

Założyłem nowy profil. Jakie wpisy pozmieniać, żeby Firefox nigdy nie kasował mi historii??

@chrupek, places.history.expiration.transient_current_max_pages nie zmienisz, ponieważ jest wyliczana z automatu i “tylko do odczytu”. Do zmiany jej wartości służy places.history.expiration.max_pages, którą tworzysz “ręcznie” (dodajesz ustawienie typu łańcuch i określasz ile wpisów w historii ma być zachowywane).

PS. W razie czego, istnieje jeszcze “ułatwiacz” do ustawienia historii w Fx :wink:

Zrobione. Dzięki wielkie. Miejmy nadzieję, że teraz nie będzie mi usuwać historii.