Firefox - lista kolorów w arkuszu userChrome.css

Pamietam że kiedyś natknąłem się na jakieś narzędzie, czy spis kolorów .
Teraz nie moge nic znaleźć, za duzo wyników.
Chodzi mi o to jakie kolory można używac w tym pliku, np do zmiany koloru czcionki.
Sam wyczaiłem że moze to być np green , lightgreen, ale jakie inne?Czy tylko mozna tak nazwą, czy da sie jakoś inaczej po ludzku? typu #0F1918 ? Próbowałem wielu rzeczy ale tylko takie nazwy działają typu green black white itd. Ogólnie tego nie rozumiem, bo w jednym miejscu działają tylko kolory np green, a w innym tylko #0F1918.

Może to ci pomoże:

 1. http://www.kurshtml.edu.pl/generatory/kolory.html (trochę niewygodny / ograniczony)

 2. http://htmlcolorcodes.com/ (ten ma wybór jak w paint).


Co do kolorów to mogą być zapisane za pomocą kilku systemów:

  kolor - brąz - jakiś brązowy

   system kolor
   hex #834133 brąz
   rgb rgb(131, 65, 51) brąz
   hsl hsl(11, 61%, 36%) brąz

rgb i hsl obsługują też przezroczystość / kanał alfa dla koloru:


Nowinki o 8 cyfrowym hex z przezroczystością uznałbym za ciekawostkę, mimo że wspiera ją obecny Firefox (od wersji 49) i chrome (od wersji 62): https://caniuse.com/#search=hex / css-rrggbbaa


Nazwy angielskie bym pominął - niewygodne jakby był za ciemny / za jasny.Jak nie działa to może błędnie zapisujesz lub wymaga to w innym miejscu deklaracji !important:

Dzieki wielkie Krystian bardzo pomocne :), ja znalazlem jeszzce cos takiego https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/CSS/color_value
Ogólnie to nie rozumiem, dlaczego w niektórych modyfikacjach interfejsu firefoxa działają TYLKO wartosci hex a w niektórych tylko nazwy kolorów. Albo może coś źle robie. No ale z tymi linkami jest już dożo łatwiej.

1 polubienie

Możesz spakować do zip swój userChrome.css (przetestowałbym) lub zobaczyć czy wymusza kolor deklaracja !important.

Czasem zły selektor css (nie taki jak jest w plikach firefox “omni.ja”) i problem jest by działało bez wymuszania mimo że ładowany później jest np. plik.

naprowadziłeś mnie na rozwiązanie, zacząłem testować , coś musiałem wcześniej źle robic, teraz wszystko działa,czy wpisuje hexami czy normalnie . Dzieki:)