Firefox ma kłopot z rozdzielczością


(Carlos434343) #1

Zmieniłem monitor na większy, mam teraz rozdziałkę 1600x1200 wcześniej była mniejsza. Opera się dostosowała a FF wyświetla wszystko pomniejszone. Przeinstalowałem go i dalej to samo. Jak zresetować FF żeby zaskoczył? A może to normalne?


(Carlos434343) #2

3.6.11 chodzi o całe strony są jakby pomniejszone, nie da się czasami odczytać tekstu. Opera się normlnie dopasowała. Powiększyłem też dpi w windowsie i nic. Założyłem nowy profil do FF i też to samo więc chyba wynika, że FF tak poprostu wyświetla w dużych rozdziałkach. Kurcze chyba będe musiał przy operze zostać.

Opera

Firefox


(Cedar) #3

Naciśnij razem klawisze CTRL i 0 (zero) ewentualnie CTRL i "+" (plus) lub "-" (minus)


(Carlos434343) #4

Tak CTRL i + pomaga ale jak to ustawić na stałe (takie powiększenie)? Bo jak nacisne rozmiar pierwotny to wraca do punktu wyjścia


(Cedar) #5

To nie naciskaj, po co masz powracać do "rozmiaru pierwotnego"? Regulacja za pomocą CTRL i +/-/0 działa dla każdej domeny (strony) oddzielnie, czyli jak jedną zmienisz to nie wpłynie na inną.


(tomnatom) #6

Ustaw domyślną czcionkę: krój i wielkość:

Narzędzia->Opcje->treść-> domyślna czcionka


(Carlos434343) #7

Ale ja tak mam na każdej stronie czyli każdą muszę powiększać. W ustawieniach strony ustawiłem na stałe 170% i strony są już w miarę czytelne ale ikony FF zostały dalej małe. Widocznie FF nie rozpoznaje rozdzielczości i trzeba dłubać. W Operze jest cały czas na 100% i wszystko gra :frowning:

IE 9 też się dostosował tylko FF nie :o

-- Dodane 20.10.2010 (Śr) 23:50 --

To też niewiele daje


(Cedar) #8

Jakie ikony FF?

Zobacz Menu "Widok" - "Powiększenie" - "Powiększaj tylko tekst" - wyłącz tą opcję jeśli masz ją załączoną.


(Carlos434343) #9

Np. ikona adblock prawie jej nie widać, opcja Powiększaj tylko tekst" wyłączona

Pisze jeszcze raz - cały program FF nie dopasował się do rozdzielczości. Nie chodzi tylko o tekst, chodzi o całość program i wyświetlane strony.

Widzisz różnicę?

Ehh na 4.0 beta 6 to samo :evil:


(Monczkin) #10

techniccc , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978


(tomnatom) #11

Sprawdź ustawienia PASKA NARZĘDZI

Widok->paski narzędzi -> dostosuj :

odznacz "używaj małych ikon"