Firefox nie akceptuje certyfikatu sprawdzonej witryny

Witam

 

Mam następujący, mega-irytujący problem.   Korzystam z nowej wersji Firefoxa, Windows XP i antywirusa Avast.

Od niedawna nie mogę połączyć się z witryną **www.airbnb.com (**albo www.airbnb.pl - wersja polska).  Jest to gigantyczny portal turystyczny, który odwiedzałem wcześniej setki razy.    -  Dostaję komunikat o niezaufanym wystawcy certyfikatu post-281834-0-13337600-1438614453_thumb..   

 

Czyszczenie cookies i cache, upgradowanie do najnowszej wersji firefoxa nic nie dają.

 

Po wyświetleniu certyfikatu uzyskuję informację widoczną w załączonym przeze mnie pliku 02 post-281834-0-02386500-1438614909_thumb.-  jak rozumiem wynika z niej, że z niewiadomych powodów z certyfikatem bezpieczeństwa AIRBNB miesza coś AVAST.  Potwierdzałoby to to, że ten sam kłopot jest także w innych przeglądarkach -  Chrome i Internet Explorer.

 

Natomiast kiedy próbuję ręcznie dodać wyjątek bezpieczeństwa, to owszem - udaje mi się połączyć teoretycznie z porządaną witryną ale dostaję widok którego screen załączam w pliku 03 post-281834-0-70856400-1438614920_thumb.

 

Dodam, że jest to JEDYNA witryna z jaką mam tego rodzaju problem, poza tym internet chodzi zupełnie normalnie.

 

TAK WIĘC:    CO z tym cholerstwem mogę zrobić ???

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc od bardziej zaawansowanych  - naprawdę nie udało mi się nigdzie wygooglować wskazówek jak to załatwić…

Przytrzymaj shift i uruchom Firefox -> potwierdź start w trybie awaryjnym Lisa ->  sprawdź czy problem nadal występuje i daj znać.

Niestety tak, tzn. przechodzę od razu do “widoku” strony takiego jak w screenie 03

Usuń ten wyjątek bezpieczeństwa i sprawdź raz jeszcze, w Avast, o ile jest możliwość wyłącz opcję ochrony ruchu sieciowego i sprawdź (tylko testowo) :slight_smile:

Hmmm. dzięki, ale gdzie jest w Avaście opcja ochrony ruchu sieciowego, bo tak na szybko nie widzę nic takiego?   (już wcześniej przyglądałem się co tam jest ale to dla mnie czarna magia)

Nie ma takiego czegoś jak Dodaj wyjątek?

Wyłącz te śmieciowe dodatki Avast Firefox i zobacz czy działa w trybie normalnym, jeżeli tak to masz winnego, ogólnie lepszy jest W.O.T :wink:

Daj znać.

Tzn dodatek firefox w avaście czy odwrotnie? I co to jest W.O.T.? :slight_smile: ps dam znać za ok 2h

Sprawdź czy wyłączenie dodatku AVAST w FX naprawia problem.

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/wot-safe-browsing-tool/?src=hp-dl-mostpopular polecam :slight_smile:

Witam ponownie.    No więc nie, nie i nie.   Tzn. :  zainstalowałem W.O.T. - owszem daje mi w okienku informacje, że strona jest Ok co wiem i bez tego.  Natomiast z dodatkiem Avast w Firefoksie jest coś kompletnie bez sensu - czy go włączam, czy wyłączam za każdym razem autoamtaycznie powoduje to ponowne włączenie F-foxa i wówczas … strona startowa AIRBNB się odpala.  Wygląda że super, ale nic z tego, każde odświeżenie czy kliknięcie prowadzi mnie do screenu nr 01, z tym jeszcze efektem, że nie ma tam opcji dodania wyjątku bezpieczeństwa! post-281834-0-25175000-1438629837_thumb.    Słowem jestem w miejscu…

Masz dwie opcje, odinstaluj Avasta, zobacz czy problem nadal się powtarza, jeżeli nie to zainstaluj Avast ponownie, ale nie zgódź się w Lisie na instalowanie jego dodatków, opcja druga, zgłoś błąd w AVAST i czekaj na poprawkę.

 

“Opcje alternatywne” to zmiana AV. Lub wyłączenie tego modułu ochrony www.

 

WOT ma Ciebie chronić w całej sieci, nie tylko na jednej stronie :wink:

OK, dzięki.  Dla uściślenia, bo przyznaję, że jestem mało biegły:

“WOT ma Ciebie chronić w całej sieci, nie tylko na jednej stronie”  - tzn, jes to coś analogicznego jak cała osłona www. Avasta?  czy wyłączenie Avasta albo jego modułu osłony www. jest bezpieczne jeśli działa WOT?

WOT blokuje strony które zostały zgłoszone jako niebezpieczne przez innych Userów, nie wiem ile jest warta ochrona AVAST, pewnie tyle ile masz rozumu w głowie :wink:

Nie używam od kilku lat żadnych dodatków z AV w przeglądarce, mam tylko NoScript, uBlock i WOT, nigdy nie miałem infekcji, w trayu siedzi Norton IS, który się nudzi, trzymam go z przyzwyczajenia.

Aha, może to głupie pytanie  - jak zgłosić bład w AVAST?  

https://support.avast.com/ -> Wyślij Zgłoszenie_> w treści możesz też dać link do tego wątku, będziesz miał mniej klepania :wink:

OK.  Wobec tego na razie dzięki.  :ok:  Postaram się napisać co dalej, jak będę miał jakieś akceptowalne rozwiązanie.

  1. https://support.avast.com/Tickets/Submit/&cls01&ptf01&lic02&scr06 tu napisz do AVASTA
  2. Dodatek Avast Online Security jest fajny, przydatny i nigdy nie sprawiał mi problemów
  3. To nie tylko bezpieczeństwo, ale ukrywanie reklam, przycisków Lubię To i inne

@angry - dzięki za zainteresowanie. 

  1. do Avasta napisałem, na razie brak odzewu, ale dam im jeszcze chwilę.

  2. czy Avast Online Security to jakiś osobny dodatek?  Co mi on zmieni jeśli podstawowy komponent Avasta tj. jego osłona www “atakuje” mi dobre certyfikaty?

Czytałem pobieżnie, myślałem, że semtex o nim mówił. Nie on nie ma nic do osłony www.

Avast odpisze, pisałem do niego z 10 razy i za każdym razem odpisał.

A po jakim czasie Ci odpisywali, jeśli można wiedzieć?