Firefox nie instaluje dodatków

(Baleburg) #1

Witam. Od dłuższego czasu a może nawet od prawie zawsze nie chcą mi się instalować dodatki :frowning: Jak już to jakieś które mają własny instalator, albo instalują się razem z programem. Kiedyś wyszukałem w :google:

(Enter6000) #2

Jaka wersja Firefoxa?

(lazikar) #3

Nie masz przypadkiem Visty???

(tores1977) #4

viewtopic.php?f=7&t=243940

(Baleburg) #5

Zapoznałem się z tym tematem tores, ale niestety nie pomogło :frowning: Nie mam Visty, Firefox 3.0 RC1, ale to nie wersji wina! Kiedy miałem FF2.0 też się nie instalowały :frowning:

(Klossj23) #6

W takim razie załóż nowy profil i zobacz, co na nim będzie się działo.

(Baleburg) #7

Na innych kontach w moim XP`ku chodzą (czyli w innych profilach), ale ja właśnie chcę mieć te dodatki na swoim profilu :frowning:

W dniu 05.07.2008 , o godzinie 17:18 został dopisany post przez Darth

Witam. Przypomniałem sobie o programie MozBackup i takie mam pytanie: Czy jak zaznaczę wszystko mój FF będzie identyczny jak kiedyś? Czy po przywróceniu starego profilu dodatki będą już chodzić?

(VPN) #8

Koniecznie wykonaj dokładnie Standardową Diagnostykę.

(Szynaw) #9

Jeśli zrobisz kopię profilu za pomocą MozBackup, a następnie ją przywrócisz to problem może nadal występować. Moim zdaniem najlepiej stwórz najpierw nowy profil, w tym celu:

Start - Uruchom - wpisz “firefox -profilemanager” (bez cudzysłowu) i w okienku utwórz sobie nowy profil. Sprawdź, czy wszystko działa prawidłowo, a następnie ze starego profilu wyeksportuj sobie zakładki i inne potrzebne rzeczy. Po tych wszystkich operacjach możesz jeszcze raz włączyć Profile Managera i skasować stary profil.

Mam nadzieję, że ten sposób pomoże, jeśli będziesz miał problem z przerzuceniem czegoś na nowy profil to pisz.

Pozdrawiam. :smiley:

(VPN) #10

Halo Szyna21 - to są elementy Standardowej Diagnostyki właśnie.

(Baleburg) #11

Szyna27 , ale jak te dane przerzucić?

(Morphdreamer) #12

Wszystko masz w opisie standardowej diagnostyki, do której linka podał Ci VPN.

(Baleburg) #13

Pomocy! Dzisiaj mi się zawiesił komp, zrestartowałem, włączam FF a tu ten nowy profil który założyłem! Sprawdziłem czy tam ten stary nadal istnieje to jest tylko Default czyli starych rzeczy nie ma! Pomocy!

(VPN) #14

Zobacz tutaj: http://www.mozillapl.org/forum/about-24067.html

(Baleburg) #15

Ale nie tylko zakładki zniknęły! Cały FF się zresetował!

P.S W katalogu z profilami Fx zauważyłem, że są 2 defaulty i jeden Darth (Czyli ten nowy profil który ostatnio stworzyłem) lecz w menadżerze profili FF jest tylko jeden default zresetowany!

(VPN) #16

No to przywróć wybrane elementy profilu kierując się wskazówkami:

http://mozillapl.org/wiki/Przywracanie_ … go_profilu

(Baleburg) #17
  1. Ale który default jest ten stary?

2. Ale w menedżerze profili profil Darth jest defaultem to może Darth jest nieaktywny i przeniósł dane do jednego z defaultów?

(VPN) #18

A mi się pytasz? Poznaj po zawartości lub dacie/godzinie utworzenia plików/folderów.

(Baleburg) #19

Już wiem który to jest ten stary, ale pozostał mi 1 default i 1 Darth a ja właśnie nie wiem czy Darth nie przeniósł się do defaulta ;/ Bo teraz natomiast mam dylemat: Gdzie przekopiować pliki ze starego profilu? ;/