Firefox - nie ładuje wszystkich stron - UPC - konflikt z IPv6

Pokaż jeszcze zawartość pliku hosts C:\Windows\System32\drivers\etc
Otwórz za pomocą notatnika - skopiuj pozycje na dole pod localhost name…

Laptop z windows 7
#	127.0.0.1       localhost
#	::1             localhost
Laptop z  Windows 10
#	127.0.0.1       localhost
#	::1             localhost

tak jak pisałem, problem dotyczy obu laptopów i tylko na necie z UPC (tj. m.in. strony sat24.com, home.pl, strony Politechniki Warszawskiej, czasami losowo link w wyszukiwarce google, albo na jakieś stronie, np. kulinarnej). Wszystkie te strony bez problemy się ładują gdy łącze się z innym dostawcą lub łącząc się z UPC ale wykorzystując inną przeglądarkę, np. Chrome/Opera.
Po którymś kliknięciu w adres strony, która nie chcę się załadować w końcu ruszy, ale np. za jakiś czas znowu jest problem.

Sprawa rozwiązana temat do zamknięcia, ale dla informacji nie wyrzucajcie go do kosza. Problem pojawił się z nowym oprogramowaniem Conectboxa, które pracuje wykorzystując IPv6. Załadowana starsza wersja oprogramowania i net teraz hula aż miło.

1 polubienie

A czemu do kosza, komuś może się przydać jak nie używa innego routera w domu niż od TP/Orange.

Ten ruter jest od UPC, ale podejrzewam, że podobny problem może pojawić się także w innych, dlatego nie chciałbym aby temat wyrzucić :slight_smile:

1 polubienie

OK, dopisałem do nazwy tematu “konflikt z IPv6”, przynajmniej nie będzie trzeba wertować i łatwiej się znajdzie może w przyszłości.