Firefox - nie otwiera wskazanego profilu, ciągle domyślny

Witam

Ostatnio przenosiłem ustawienia i profile Firefoksa oraz Thunderbirda. O ile ustawienia Thunderbirda zrobiłem w miarę bez problemowo(czasem, po skopiowaniu całego katalogu ustawień, menu robiło się angielskie), o tyle z Firefox są ogromne problemy. Mimo, że stworzyłem nowy profil, skopiowałem do niego wszystko ze starego, zrobiłem skrót z poleceniem:

firefox -P nazwa_profilu

To za nic nie chce mi otworzyć w tym nowym, tylko ciągle robi domyślny. Co ciekawe, polecenie działa, kiedy dodamy znane słówko “sudo”. Wtedy się otwiera z nowym profile. Ktoś wie, jak temu zaradzić??

System operacyjny: Fedora 12, Firefox 3.6 :slight_smile: Ustawienia były przenoszone z: Windows XP SP3 i Firefox 3.6.

Wpisz w menu start firefox -p - uruchomi się menadżer profili. W nim zaznacz (podświetl) profi w którym chcesz aby się uruchamiał i zaznacz “Nie wyświetlaj tego okna przy uruchamianiu”. Uruchom program z tego menadżera i go wyłącz.

Od teraz przez uruchomienie z normalnej ikony będzie się uruchamiał ten profil, który ustawiłeś.

Ta sama instrukcja obowiązuje też dla Thunderbirda.

Na przyszłość profile kopiuj za pomocą programu MozBackup - szybko i wygodnie.

Odznacz opcję Don’t ask at startup to za każdym razem będziesz miał wybór profilu, jeśli masz ich kilka.

Pozdrawiam!

Panowie, mozbackup działa tylko pod Windows, to po pierwsze. Po drugie, nim zrobiłem już backup z obu programów.

Co do polecenia firefox -profilemanager, to niestety, ale ten sposób też zawiódł. Oczywiście, działa wybór profilu, jak odznaczę, ale nie o to mi chodzi. Chcę mieć, go jako domyślnego, a idiota Firefox nie chce tego przyjąć do wiadomości.

A usunięcie profilu domyślnego nie pomaga? Spróbuj edytować jeszcze plik $HOME/.mozilla/firefox/profile.ini , ustaw swój profil

[Profile0]

Name=nazwa_profilu

IsRelative=1

Path=3wcts8ec.nazwa_profilu

Default=1

i w opcji

[General]

StartWithLastProfile=0

Zmień na 1.

Pozdrawiam!

OK, problem rozwiązany. Usunąłem i od nowa zainstalowałem przeglądarkę z usunięciem głównego katalogu Mozilla. Problem jest teraz taki, że jak skopiowałem cały backup, to mi się zrobiła wersja angielska(sic!). Tak samo dzieje się z Thunderbirdem. Ktoś wie, co jest problemem??

Dodane 12.02.2010 (Pt) 23:05

Ok. Problem rozwiązany.

Z początku myślałem, że to wina wersji przeglądarki, ale wystarczyło usunąć wszystkie pliki z nowo utworzonego profilu, i dopiero skopiować swoje zachowane, a nie nadpisywać :slight_smile: Mam nadzieję, że ten post komuś pomoże jeszcze :smiley: