Firefox - nie otwiera wskazanego profilu, ciągle domyślny


(Michal Olber) #1

Witam

Ostatnio przenosiłem ustawienia i profile Firefoksa oraz Thunderbirda. O ile ustawienia Thunderbirda zrobiłem w miarę bez problemowo(czasem, po skopiowaniu całego katalogu ustawień, menu robiło się angielskie), o tyle z Firefox są ogromne problemy. Mimo, że stworzyłem nowy profil, skopiowałem do niego wszystko ze starego, zrobiłem skrót z poleceniem:

firefox -P nazwa_profilu

To za nic nie chce mi otworzyć w tym nowym, tylko ciągle robi domyślny. Co ciekawe, polecenie działa, kiedy dodamy znane słówko "sudo". Wtedy się otwiera z nowym profile. Ktoś wie, jak temu zaradzić??

System operacyjny: Fedora 12, Firefox 3.6 :slight_smile: Ustawienia były przenoszone z: Windows XP SP3 i Firefox 3.6.


(Cedar) #2

Wpisz w menu start firefox -p - uruchomi się menadżer profili. W nim zaznacz (podświetl) profi w którym chcesz aby się uruchamiał i zaznacz "Nie wyświetlaj tego okna przy uruchamianiu". Uruchom program z tego menadżera i go wyłącz.

Od teraz przez uruchomienie z normalnej ikony będzie się uruchamiał ten profil, który ustawiłeś.

Ta sama instrukcja obowiązuje też dla Thunderbirda.

Na przyszłość profile kopiuj za pomocą programu MozBackup - szybko i wygodnie.


(roobal) #3

Odznacz opcję Don't ask at startup to za każdym razem będziesz miał wybór profilu, jeśli masz ich kilka.

Pozdrawiam!


(Michal Olber) #4

Panowie, mozbackup działa tylko pod Windows, to po pierwsze. Po drugie, nim zrobiłem już backup z obu programów.

Co do polecenia firefox -profilemanager, to niestety, ale ten sposób też zawiódł. Oczywiście, działa wybór profilu, jak odznaczę, ale nie o to mi chodzi. Chcę mieć, go jako domyślnego, a idiota Firefox nie chce tego przyjąć do wiadomości.


(roobal) #5

A usunięcie profilu domyślnego nie pomaga? Spróbuj edytować jeszcze plik $HOME/.mozilla/firefox/profile.ini , ustaw swój profil

[Profile0]

Name=nazwa_profilu

IsRelative=1

Path=3wcts8ec.nazwa_profilu

Default=1

i w opcji

[General]

StartWithLastProfile=0

Zmień na 1.

Pozdrawiam!


(Michal Olber) #6

OK, problem rozwiązany. Usunąłem i od nowa zainstalowałem przeglądarkę z usunięciem głównego katalogu Mozilla. Problem jest teraz taki, że jak skopiowałem cały backup, to mi się zrobiła wersja angielska(sic!). Tak samo dzieje się z Thunderbirdem. Ktoś wie, co jest problemem??

-- Dodane 12.02.2010 (Pt) 23:05 --

Ok. Problem rozwiązany.

Z początku myślałem, że to wina wersji przeglądarki, ale wystarczyło usunąć wszystkie pliki z nowo utworzonego profilu, i dopiero skopiować swoje zachowane, a nie nadpisywać :slight_smile: Mam nadzieję, że ten post komuś pomoże jeszcze :smiley: