Firefox nie radzi sobie z komentarzami na DP

Od ostatniej aktualizacji chyba, nie grzebałem za bardzo, tylko akceleracje włączyłem.„layers.acceleration.force-enabled”
Doładowuje się po czasie, może to jakiś nowy fitcher o którym nie wiem. Na Operze jest OK:

U mnie akceleracja wyłączona, ale nie doświadczam bugów przewijania komentarzy a może wypakowany candidates portable forefox 78.0.1 jest bezbłędny?
Zacinało mi przy pisaniu komentarzy i kursor często był z klepsydetką, ale przed wyrzuceniem firefoxa powyłączałem wzmocnioną ochronę i z 50 wpisów w about.config

browser.newtabpage.activity
browser.ping-centre.telemetry
telemetry
experiments

A może z 70 wpisów ustawiłem false? Tak czy inaczej, małpa odmieniła firefoxa, śmiga elegancko, dodatki blokują i pilnują przez phishami, minerami, fałszywkami, malwarami, szkodliwymi ciężkimi skryptami i przed wszelkim innym dziadostwem.
Uruchamia się szybciej niż instalacyjny, nie wlazł do harmonogramu - to ja mu klaskam.
https://download-origin.cdn.mozilla.net/pub/firefox/candidates/78.0.1-candidates/build1/
Tu jest na linuxy, windowsy i można pomacać, wybrać sytyem, język, potem instalacyjny albo zip. To prosto z mozilli, a nie z jakiejś innej strony…

Safari na macOS głupieje przy dobreprogramy.pl Wieczne błedy przy wyświetlaniu komentarzy i Error 500 dla strony głównej. Forum daje radę, ale tez się krzaczy. Czy to nadal era robimy wszystko pod Microsyf, a nie teraz pod GoogleSyf.

Mnie tam nie głupieje nic na forum i zarazem na portalu, i leciutko śmigam na najnowszym firefoxie:

Uwielbiam to Twoje: “dziwne, a u mnie działa” to i wpieranie innym, że używanie przestarzałego oprogramowania jest takie niemainstreamowe. Na serio - to już nudne!

Jakie przestarzałe? Jeszcze windows 7 x64 i firefox 78.0.1 x64.
Wielu na innych forach używało moich ustawionych przeglądarek portable na win10 i chwalili sobie.
Co tak nie masz humoru dzisiaj?
Pozdrawiam.

Dobra nie ważne… nie było tematu. MS Windows 10/Mozilla Firefox 78.0.1 też wszystko śmiga - dziś. Bo ostatnimi czasy chyba intensywniej zmieniają kod strony. Jak przez lata nie miałem nigdy problemów z wyświetlaniem tego portalu, to od kilku tygodni strona jak panna na wydaniu.

U mnie spokój, bo wiele skryptów wp blokuję tak sobie dla sportu*. Samo DP ma ich trochę od gemiusa do ads, czy nav link container . Do tego skrypty google - jakieś malware tagservice, czy pushpuschgo. Podkładanych świń nawet nie zauważam.

…a ja mimo, że nano blocka używam zauważam. Także w pełni rozumiem osoby narzekające na stronę. Niedoskonałość leży po stronie strony, a nie po stronie czytelników.
Inne strony jakoś nie mają problemu z płynnym i szybkim wyświetlaniem.

Bo jest sporo załadowane:
https://www.webpagetest.org/result/200704_7K_b88f8f51d536c8a45a283585adba9444/3/details/#waterfall_view_step1
Patrz wykres CPU na dole

@Bogdan_G Już się uzależniłeś od tych wykresów. Co róż się chwalisz, a nic z tego w życiu nie masz.

Róż ci do tego i do mojego życia prywatnego złośliwy trollu.

1 polubienie

Cytując klasyka “każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma”. Bogdan lubi sobie dłubać w systemie, w rejestrze w aplikacjach i je optymalizować pod swoje potrzeby i wymagania. Nie ma nic w tym złego. A nawet ma to swoje zalety bo pomaga na przykład użytkownikom mniej wydajnych komputerów skonfigurować system tak by znośnie się na nim pracowało. Ja nie mam do tego cierpliwości i wolę kupić na tyle wydajny sprzęt by sobie poradził z tym całym badziewiem bez tej całej optymalizacji. Co nie znaczy, że nie rozumiem ludzi, którzy lubią sobie “podłubać” w systemie.

1 polubienie

Teraz wiesz, że to jak powiesz, a jak napiszesz to dwie totalnie rózne bajki. Napiszesz coś i każdy interpretuje pod siebie, nawet emotka nie pomaga czasem bo jak ktoś nerwowy, zestresowany to i tak co nie napiszesz go zaboli. Ja nadal nie wiem czym cie uraziłem. “Co róz” nie wiem skąd się wzieło. Myślałem i pisałem “Co trochę”. Mam jakąs wtyczkę do poprawy błedów w Firefox i widocznie ona zmienia coś.

Tylko, że była kiedyś na forach (jeszcze czasami jest)taka stopka, jaki masz sprzęt. Bo porady gościa z nowym Ryzenem i 32 GB RAM do zawodnika z Core2duo i 2 GB RAM, maja się słabo (nieśmiertelne u mnie działa)

@jajecpl a używałeś filtru jaki promuje np. moderator @LORDEK do “lepszego” ukrywania anonimów.

Fala spammerów

! dezaktywacja
www.dobreprogramy.pl#@#div.comment-wrapper:has(header:has(.c-user-wrapper:has(.c-user:has(span:has-text(Anonim)))))

! wersja uproszczona - dezaktywacja
www.dobreprogramy.pl#@?#div.comment-wrapper:-abp-has(header .c-user-wrapper .c-user span:-abp-contains(Anonim))

On takie luki na wysokość 1-4 komentarzy robi.

Ja ten wpis usunąłem, po kilku minutach kiedyś, ale po reinstalizacji wrócił tajemniczo.
dzięki jest OK

1 polubienie

Wyraźnie portal ostatnio ma zadyszkę, często wylogowuje, błędy i na wielu stronach wzrasta bardzo użycie procesora.
Wszystko mam tak samo w systemie, na innych portalach jest OK, a DP kuleją…więc coś musi być na rzeczy.
Ostatnio w ogóle portal nie chciał odpalić nocą.

Dlatego zawsze jak ma się jakiś problem należy w poście podać konfigurację swojego komputera. To wiele ułatwia zawsze odpowiadającemu. Bo ma się obraz sytuacji na jakim sprzęcie problem występuje a to połowa sukcesu.

U mnie oprócz użycia procesora jest również duże użycie grafiki dochodzące czasami nawet do 50%. I zastanawiam się co ją tak mocno na DP wykorzystuje? Statyczne obrazki? Koparka? Przecież to tylko storna www a czasami ma większe zapotrzebowanie na moje GPU niż jakaś wymagająca gra.

No nie wiem gdzie jest problem, u mnie procesor na DP leży nieużywany: