Firefox nie radzi sobie z komentarzami na DP

Jakie przestarzałe? Jeszcze windows 7 x64 i firefox 78.0.1 x64.
Wielu na innych forach używało moich ustawionych przeglądarek portable na win10 i chwalili sobie.
Co tak nie masz humoru dzisiaj?
Pozdrawiam.

Dobra nie ważne… nie było tematu. MS Windows 10/Mozilla Firefox 78.0.1 też wszystko śmiga - dziś. Bo ostatnimi czasy chyba intensywniej zmieniają kod strony. Jak przez lata nie miałem nigdy problemów z wyświetlaniem tego portalu, to od kilku tygodni strona jak panna na wydaniu.

U mnie spokój, bo wiele skryptów wp blokuję tak sobie dla sportu*. Samo DP ma ich trochę od gemiusa do ads, czy nav link container . Do tego skrypty google - jakieś malware tagservice, czy pushpuschgo. Podkładanych świń nawet nie zauważam.

…a ja mimo, że nano blocka używam zauważam. Także w pełni rozumiem osoby narzekające na stronę. Niedoskonałość leży po stronie strony, a nie po stronie czytelników.
Inne strony jakoś nie mają problemu z płynnym i szybkim wyświetlaniem.

Bo jest sporo załadowane:
https://www.webpagetest.org/result/200704_7K_b88f8f51d536c8a45a283585adba9444/3/details/#waterfall_view_step1
Patrz wykres CPU na dole

@Bogdan_G Już się uzależniłeś od tych wykresów. Co róż się chwalisz, a nic z tego w życiu nie masz.

Róż ci do tego i do mojego życia prywatnego złośliwy trollu.

1 polubienie

Cytując klasyka “każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma”. Bogdan lubi sobie dłubać w systemie, w rejestrze w aplikacjach i je optymalizować pod swoje potrzeby i wymagania. Nie ma nic w tym złego. A nawet ma to swoje zalety bo pomaga na przykład użytkownikom mniej wydajnych komputerów skonfigurować system tak by znośnie się na nim pracowało. Ja nie mam do tego cierpliwości i wolę kupić na tyle wydajny sprzęt by sobie poradził z tym całym badziewiem bez tej całej optymalizacji. Co nie znaczy, że nie rozumiem ludzi, którzy lubią sobie “podłubać” w systemie.

1 polubienie

Teraz wiesz, że to jak powiesz, a jak napiszesz to dwie totalnie rózne bajki. Napiszesz coś i każdy interpretuje pod siebie, nawet emotka nie pomaga czasem bo jak ktoś nerwowy, zestresowany to i tak co nie napiszesz go zaboli. Ja nadal nie wiem czym cie uraziłem. “Co róz” nie wiem skąd się wzieło. Myślałem i pisałem “Co trochę”. Mam jakąs wtyczkę do poprawy błedów w Firefox i widocznie ona zmienia coś.

Tylko, że była kiedyś na forach (jeszcze czasami jest)taka stopka, jaki masz sprzęt. Bo porady gościa z nowym Ryzenem i 32 GB RAM do zawodnika z Core2duo i 2 GB RAM, maja się słabo (nieśmiertelne u mnie działa)

@jajecpl a używałeś filtru jaki promuje np. moderator @LORDEK do “lepszego” ukrywania anonimów.

Fala spammerów

! dezaktywacja
www.dobreprogramy.pl#@#div.comment-wrapper:has(header:has(.c-user-wrapper:has(.c-user:has(span:has-text(Anonim)))))

! wersja uproszczona - dezaktywacja
www.dobreprogramy.pl#@?#div.comment-wrapper:-abp-has(header .c-user-wrapper .c-user span:-abp-contains(Anonim))

On takie luki na wysokość 1-4 komentarzy robi.

Ja ten wpis usunąłem, po kilku minutach kiedyś, ale po reinstalizacji wrócił tajemniczo.
dzięki jest OK

1 polubienie

Wyraźnie portal ostatnio ma zadyszkę, często wylogowuje, błędy i na wielu stronach wzrasta bardzo użycie procesora.
Wszystko mam tak samo w systemie, na innych portalach jest OK, a DP kuleją…więc coś musi być na rzeczy.
Ostatnio w ogóle portal nie chciał odpalić nocą.

Dlatego zawsze jak ma się jakiś problem należy w poście podać konfigurację swojego komputera. To wiele ułatwia zawsze odpowiadającemu. Bo ma się obraz sytuacji na jakim sprzęcie problem występuje a to połowa sukcesu.

U mnie oprócz użycia procesora jest również duże użycie grafiki dochodzące czasami nawet do 50%. I zastanawiam się co ją tak mocno na DP wykorzystuje? Statyczne obrazki? Koparka? Przecież to tylko storna www a czasami ma większe zapotrzebowanie na moje GPU niż jakaś wymagająca gra.

No nie wiem gdzie jest problem, u mnie procesor na DP leży nieużywany:

Oczywiście problem nie występuje w każdym momencie. Teraz jest to zaledwie 13-15%. Być może dlatego mam wysokie użycie GPU ponieważ mam włączoną akcelerację sprzętową. A ona właśnie sprawia, że zamiast CPU wykorzystywane jest również GPU.

Po pierwsze to:



Po drugie to:

I po trzecie:
https://someonewhocares.org/hosts/
I będzie szybko i bezpiecznie.

Ja wychodzę z założenie że instalacja zbyt wiele wtyczek nawet tych poprawiających wydajność i dbających o nasze bezpieczeństwo może wręcz odnieść odwrotny skutek. Dlatego ja ograniczam się maksymalnie do dwóch tego typu wtyczek działających jednocześnie. Jest to uBlock Origin oraz AdGuard. Poza tym już dawno wyleczyłem się z FF i teraz dla mnie numerem jeden jest Edge i nie wyobrażam sobie przesiadkę na inną przeglądarkę a tym bardziej powrót na FF. Edge jest naprawdę świetną przeglądarką.

Edge gzies chyba mam na windzie, nigdy nie używałem i nie zamierzam tej biedy dotykać.
Wtyczki- albo Adguard albo Ublock.
I dodatki są dla wygodnictwa, gesty myszy, powiększanie obrazków, tłumacz pod ręką itd. No chyba, że masz mało ram to Ok. Mam 16 i poza grami na windzie nie dobiłem nigdy do 8.

Tak u mnie działa FF, aż nagrałem na 12-letnim sprzęcie.


przełączę się na windowsa i zrobię to samo, chyba.:slight_smile:
1 polubienie