Firefox nie zapamiętuje odwiedzanych stron

Szukałem na forum ale nikt nie miał podobnego problemu.Używam przeglądarki Firefox 2.0.0.9 a mój problem wygląda następująco.

Opisze to na przykładzie youTube. Za każdym razem jak odwiedzę tą stronę i oglądam jakiś film to ładuje mi sie od zera…tak jakbym pierwszy raz go otworzył. Kiedyś miałem tak ,ze jak zobaczyłem jakiś film to nawet po kilku tygodniach film był załadowany. Teraz nawet jeśli wchodzę na jakaś stronę, która otwierałem kilka minut wcześniej ładuje mi sie ona od nowa.

narzędzia --> opcje – > prywatność --> historia = zaznaczone wszystko = prywatne dane(czyść po zamknięciu Firefox odhaczone)

będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu

Witam,

może masz wyłączoną pamięć podręczną?

Narzędzia->Opcje->Zaawansowane->Sieć->Pamięć podręczna

i ustawić sobie żądany rozmiar.

Tam tez już sprawdzałem. Ustawiłem na 700 i dodatkowo czyściłem wielokrotnie. jeśli chodzi o YouTube to po załadowani sie powiedzmy połowy filmu zamykam Firefox’a i otwieram ponownie na tym samym filmie to widać tylko jak czerwony pasek mignie na ułamek sekundy (dokładnie to tej samej wartości co w poprzedniej sesji) i przeskakuje do punktu wyjścia. Wygląda to jak jakby ta strona odświeżała sie automatycznie przy każdym wejściu. Tak samo jest np. na forum… wszystkie odnośniki, które już wcześniej odwiedzałem powinny mieć inny kolor. Wszystko wygląda tak jakbym był na danej stronie pierwszy raz. Odinstalowałem Firefox’a (usuwając wszystkie pliki związane z programem) i zainstalowałem ponownie…problem pozostał

Złączono Posta : 26.11.2007 (Pon) 16:38

Odkryłem coś jeszcze.

narzędzia --> opcje–> prywatność --> ciasteczka = jeśli zaznaczę opcje “przechowuj --> pytaj za każdym razem” To przy otwarciu jakiegoś filmu na YouTube otwiera sie okno z pytaniem o ciasteczka…akceptuje. Teraz ten film jest załadowany normalnie i pamięć o nim się nie kasuje. Jak wracam do opcji ciasteczek " aż wygasną " to sytuacja powraca. Musiałbym akceptować ciasteczka za każdym razem…

Zgłoś to producentowi. Polecam w międzyczasie opere.

Przejście na Opera nie pomogło. Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc ??

Może masz jakiś program na dysku do optymalizacji, który czyści ci automatycznie dane?

Wydawało mi się, ze z moich postów wynika jasno ,ze jestem zielony jak koniczyna. Nie wiem czy mam taki program. Nic podobnego nie instalowałem. Ostatnio jedyne co instalowałem to Sp2. Dwa filmy, których ciasteczka akceptowałem ręcznie są załadowane

Witam,

Czy opisany przez Ciebie objaw ma również miejsce, gdy opcję tę ustawisz na “aż wygasną”?

Maniooo

przecież odpowiedz na to pytanie, które mi zadałeś jest w następnym zdaniu cytatu, który wkleiłeś !!

Po co tyle ironii…

Sebos masz błędne odczucia. żadnej ironii tam nie ma…na pewno nie było to w mojej intencji. Napisałem tylko ,ze odpowiedz na pytanie Maniooo już padła. Jeśli jest ktoś na tym forum kto zna sposób na mój problem to jeszcze raz proszę o pomoc. [ironia]No i wolałbym uniknąć postów nie na temat[/ironia]

Opisałeś problem całkiem nieźle, tylko mi się na oczy rzuciło…

Może wśród wyjątków masz akurat te strony, na które wchodziłeś i fx nie daje im zapisywać ciastek?

Może kiedyś skasowałeś ciacha zaznaczając opcję, aby tym stronom nie pozwalać później na zapis cookies.

A teraz usuwałeś wszystkie ciastka?

Czyli w Operze masz to samo?

To może przejrzyj ustawienia firewalla.

Przeglądałem opcje FF, grzebałem w ustawieniach Opery i nawet odpaliłem zakurzonego IE. Wszędzie taki sam problem. Czyściłem wszystkie dane, łącznie z wyjątkami. Czy jest gdzieś opcja zarządzania wszystkimi ustawieniami cookies czy każda przeglądarka ma swoje ? Sprawdzałem tez ustawienia w firewall - nic. W FF przy ustawieniu ciastek " pytaj za każdym razem na wyskakującym oknie w szczegółach jest napisane “cookies wygasają po zamknięciu sesji” (lub coś w tym rodzaju) Może to kogoś naprowadzi na trop

A może odinstaluj Firefoxa wywal katalog C:\Documents and Settings\nazwa uzytkownika\Dane Aplikacji\Mozilla

mozesz zrobić kopie zapasową

zainstaluj odnowa Firefoxa jesli niepomoze to bedziemy szukać dalej

ps katalog Dane Aplikacji jest ukryty

Odpowiedz na to pytanie też już sie znalazła w temacie :slight_smile: (trzeci post od góry) Te ukryte tez poszły do kosza. Chyba wyprzedzam wasze myśli :wink:

Witam,

Czyli to nie wina przeglądarek.

Rób więc testy: wyłącz na chwilę firewalla, wejdź na jakaś stronę i sprawdź, czy problem wciąż występuje.

Jak nie, to masz winowajcę, jak tak, to robisz to z rezydentnym skanerem rejestru/

antyvirem (a przynajmniej jego modułem od tych spraw)/

każdym innym softem, który może bruździć.