FireFox nie zapisuje haseł

Tak jak w temacie. Czytałem dużo postów na ten temat ale nadal mój problem nie został rozwiązany. Chodzi mi o to, że np.

wchodzę na www.quakelive.com i trzeba się zalogować, ok wpisuję e-mail i hasło I ZAZNACZAM 'REMEMBER ME" aby później nie wpisywać ciągle tego samego. I teraz kiedy ponownie wejdę na stronę to ZNOWU muszę wpisywać hasło i maila…

W FireFox`ie mam ustawione:

  1. Pamiętaj dane wprowadzone w formularzach

  2. Pamiętaj hasła witryn

I kiedyś doczytałem że należy wejść w:

FF --> Bezpieczeństwo --> zapamiętane hasłaa… --> i tam znaleźć stronę ( w moim przypadku quakelive.com) i usunąć tą linijkę POTO żeby jak się będę następnym razem logował to wyskoczy mi pasek i mam zaznaczyć “zapamiętaj”. Jednak ten pasek sie NIE POKAZUJE :(. Co mam teraz zrobić, żeby FF zapamiętyawał WSZYSTKIE HASŁA, LOGINY, E-Maile itp… ???

Nie należy mylić opcji “Remember me” z opcją zapamiętywania hasła.

“Remember me” oznacza, że nawet po ponownym włączeniu Firefoksa będziesz zalogowany do serwisu. Jeżeli ciągle jesteś wylogowywany, to zrób tak:

Firefox: Preferencje (Ustawienia) / zakładka “Prywatność” / Ciasteczka - wybierz opcję przechowywania “aż wygasną”. Po zrobieniu tego, spróbuj zalogować się używając opcji “Remember me”. Powinno być OK. Myślę, że Twoja przeglądarka po prostu usuwała ciasteczka (cookies) przy zamykaniu programu.

Jeżeli jednak chodzi Ci o to, że po wpisaniu loginu i hasła nie pojawia się pasek z możliwością zapisu hasła, to:

a) albo nie włączyłeś tej opcji - z Twojego postu domyślam się, że jednak włączyłeś

b) Firefox czasami nie zapisuje niektórych haseł. Aby to obejść, należy skorzystać ze specjalnej skryptozakładki.

Temat był poruszany tutaj: post1244754.html

Skryptozakładka: https://www.squarefree.com/bookmarklets … r_password

Jeśli chodzi o quakelive to miałem ustawione “aż wygasną” oraz próbowałem z remember me i nic ;(

A jeśli chodzi o Skryptozakładka to mam wejść na tą stronę i nacisnąć “remember password” i już ? :smiley:

Dodane 11.06.2009 (Cz) 17:00

EDIT: :smiley: Teraz hasło jest zapisane. Nie muszę sie logować dzięki :smiley:

Dodane 11.06.2009 (Cz) 17:03

Ale po ponownym włączeniu strony www muszę znowu

wpisywać :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Tak samo na forum dobreprogramy zaznaczam “loguj mnie przy każdej wizycie” (czy jakoś tam) i nic :frowning:

Może REinstall fireFoxa ???

Dodane 11.06.2009 (Cz) 17:05

PS. Chciałem zaistalować TO: Always Remember Password ale nie moge :[

W konfiguracji Firefoxa skasuj wszystkie “ciasteczka”, zaznacz ich zapisywanie, następnie wejdź na daną stronę, zaloguj się. Powinno pomóc.

“loguj mnie przy każdej wizycie” - nie powoduje zapamiętywania haseł przez firefoxa tylko informuje daną strone (a nie przeglądarke) że to Ty się ponownie pojawiłeś na niej i należy Cię zalogować pod warunkiem, że firefox ma zapisane hasło do danej strony.

Zrobiłem tak. usunąłem wszystkie ciastecza i zalogowałem się na Quake Live (zaznaczająć remember me). Po ponownej wizycie tak samo zaloguj się… :frowning:

Jeżeli wszystkie dotychczasowe porady zawiodły, to znajdź na swoim komputerze plik: cookies.sqlite i usuń go. Zostanie automatycznie utworzony nowy, a hasła będą zapamiętywane.

A zapamiętywanie haseł w Firefoksie masz załączone? Jak wejdziesz na daną stronę to wypełniają Ci się automatycznie okienka login i hasło?

Zostało jeszcze tylko jedno nieporuszane polecenie: Narzędzia > Opcje >Prywatność - i tu musi być niezaznaczone polecenie " Zawsze czyść prywatne dane przy zamykaniu Firefoxa.

Jeśli chodzi o Quake Live to działa !!

Usunąłem ten pliczek i jest qit.

Ale na forum Dobreprogramy to tam:

wchodzę w zaloguj, loguję się i ZAZNACZAM = ZALOGUJ PRZY KAŻDEJ WIZYCIE i to nie pomaga :(. Skora zaloguj przy każdej wizycie to przecierz nie powinienem wpisywać hasła i loginu …

Hasło i login i tak jest potrzebne i musi ono być zapamiętane w firefoxie - nie będziesz go wpisywał, zrobi to za Ciebie automatycznie przeglądarka.

no dobra dzięki za pomoc :smiley:

Może jednak przyczyna jest gdzieś indziej?

Przeczytaj: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … foksie+3.0

“Ponadto naprawiono błędy o mniejszym znaczeniu dotyczące obsługi plików cookie…”