Firefox: niechciane rozjaśnianie nieaktywnego okna

Kiedy otwieram jakieś inne okno, to okno Firefoxa automatycznie się rozjaśnia jako nieaktywne. Wydaje mi się, że kiedyś takiego efektu nie było, bo strasznie mi to przeszkadza, więc musiałabym zauważyć. Długo używałam wersji 43, po czym przeszłam od razu na 48 i chyba wtedy się to pojawiło. Czy da się jakoś wyłączyć ten efekt?

Próbuję zobaczyć problem, ale nie umiem. Mam FF50.01 - otwieram drugie okno Firefoxa, do tego otwieram okno akelpada i task managera, do tego okno everything - Nico efektów, nawet gdy notuję w akelpadzie, czy klikam w innych oknach.

Na Windows 7 mam tak samo, ale przecież wyłączyłem efekty przeźroczystości - a na co mi te piórka?

Podejrzewam interakcje z Twoim softem w komputerze i ustawienia jakieś. Nawet w necie nie jest to opisane zjawisko, prędzej są z przyciemnianiem jakiegoś okna, gdy się kliknie poza, albo otworzy inne okno - mam tak w grach, ale żeby Firefox stawał się “bladziutki” gdy okno nieaktywne? Niedoczekanie.

Jedynie przychodzi mi na myśl funkcja oferowana w jakimś dodatku enable day/night feature - działa w oknach aktywnych Firefoxa, a po kliknięciu w inne okno - nie działa. Mam tak na YT ustawione w magic action, ale to przy oglądaniu filmów.

Wczoraj czytałem temat na mozilla org pl i trenowałem na laptopie, nawet na pc.

 

Hmm, to ja już nie wiem. Jedyny dodatek mający wpływ na wygląd, jaki instalowałam ostatnio, to Old Default Image Style, ale on miał tylko zmieniać tło pod obrazkami i raczej nie ma z tym nic wspólnego. Inne dodatki mam od dawna.

Tak to wygląda:

aktywne okno:

nieaktywne:

 

Ja, gut, - zachciało się jagód. No ale. Uzyskałem z Twoim rozszerzeniem odwrotny efekt.

08c9dd6e04b01b5c.jpg

ef253abcfc62f636.jpg

Do tego dodatek wchodzi w interakcje z zoompage i niestety - kwalifikacja week!

Poprawiałem wklejanie obrazków, bo za dużo rzutów robiłem.

Masz rację, to rzeczywiście wina tego dodatku. Nigdy bym nie pomyślała, że może robić takie kuku. W takim razie może wiesz, co trzeba wpisać w CSS, żeby mieć obrazy na jednolitym szarym tle, a nie na takim zaszumionym jak jest domyślnie? Bo tylko dlatego ten dodatek zainstalowałam…

@Edycja:

Chociaż chyba jednak się pospieszyłam. Wyłączyłam dodatek, wyczyściłam CCleanerem, uruchomiłam ponownie FF i wydawało się, że jest OK, ale po chwili problem powrócił :frowning:

Chyba muszę sprawdzić na nowym profilu

@Edycja2:

Na nowym profilu tak się nie dzieje. Rozjaśnia się tylko ten przezroczysty pasek z windowsowego okna, co są na nim karty, bo na starym mam jak widać całkiem inny układ. W każdym razie tło paska zakładek pozostaje takie samo bez względu na aktywność okna.

Hi. Pewnie masz w personalizacji, kolor i wygląd okien, zaawansowane ustawienia wyglądu - poustawiane różne kolory - jaśniejszy w pasku nieaktywnym (tam ustawia się kolor 1, kolor 2), niż w pasku aktywnym (też dwa kolory). Domyślnie Firefox korzysta z tego, chyba, że ustawi mu się inny stylishem, innym dodatkiem itp.

Dodam, że chociażbyś ustawiła idealnie takie same kolory na paskach aktywnym i nieaktywnym, to potem zobaczysz w oknach na paskach subtelnie różnice. Ale to inne sprawy wrażliwości…

Masz na myśli ustawienia wyglądu okien systemowych? To dlaczego na nowym profilu (mam na myśli profil Firefoxa, nie użytkownika w systemie) się tak nie rozjaśnia?

To co mam ustawić, żeby na tym profilu nie mieć tego efektu?

W różnych profilach obserwuje się różne działanie dodatków i ustawień. Może na uruchamianiu na różnych profilach, w trybie awaryjnym, dostrzegłoby się istotę wyświetlenia pasków bez wpływu dodatków…

Ale przecież ja sprawdzałam na całkiem nowym profilu, bez żadnych dodatków.

A na starym profilu w trybie awaryjnym?

Tego wolałabym nie robić, bo tryb awaryjny już mi kiedyś wszystko zepsuł.

No ale skoro na nowym tego efektu nie ma, to musi jednak jakiś dodatek za to odpowiadać. Tylko nie wiem który… Sprawdzałam już ustawienia Classic Theme Restorer i Hide Caption Titlebar Plus, ale nic tam takiego nie znalazłam.

No chyba, że to jednak jest wina tego Old Default Image Style, tylko wyłączenie nie pomaga. Czasami tak bywa, że jakiś dodatek trzeba całkiem usunąć, bo samo wyłączenie nic nie daje.