Firefox - niedziałające dodatki

No i teraz działa.

Co robi ten kawałek kodu? Bo internet bez uBlocka jest nie do zniesienia :smiley:

Na dobę dezaktywuje opcje weryfikacji dodatków jak miewam.

Można powiedzieć takie “lipne” rozwiązanie jak kiedyś do Firefox 43+, potem 48+, potem jak weszła era Web Extension to FX 54+ - tyle że tam to działało bez jakiś limitów czasowych “do 24 godzin”.

Mi nadal nie działa.
Swoją drogą od jakiegoś czasu (nawet nie zauważyłem kiedy się pojawiło) w opcjach, w zakładce “bezpieczeństwo i Prywatność” (czy tam na odwrót) Firefox ma własne “blokowanie treści”.

Ale wracając do tematu. Pomijając to, czy mi działa, czy nie, trochę to smutne. Bo mimo wszystko jednak skala problemu jest zbyt duża na “ojć j…ło się. Sorry”.

Nie działa Wam to co napisał Maha?
U mnie naprawiło to natychmiast.

1 polubienie

W oficjalnym komunikacie podali że update trafił do kanału beta i niebawem wyjdzie oficjalnie więc wolę poczekać niż pobierać dodatki z jakiś schowków internetowych :stuck_out_tongue:

W większości pomaga ustawienie w about:config
xpinstall.signatures.required na false
Potwierdzone na forum msfn, mozillapl i innych.

Ten dodatek po instalacji nie widnieje nawet w dodatkach.

Własnie, w wi,ększości. Robiłem to wcześniej ale nie pomogło.

Trzeba wpierw zezwolić na niewbudowane certyfikaty do pobierania dodatków i aktualizacji:
extensions.install.requireBuiltInCerts - false

Wystarczyło włączyć studies/badania i ruszyło. Ustawienia dodatków nie przepadną dopóki ich nie odinstalujecie.

1 polubienie

Mam zasadę że nie wrzucam do systemu (czy przeglądarki) wszystkiego co mi ktoś poleci w internecie. Nie wiem co jest w tym pliku, nie chce mi się sprawdzać czy jest czysty, dlatego wolę poczekać na oficjalną wersję i z czystym sumieniem otwierać strony bankowe :stuck_out_tongue:

@marcin82 Nie u wszystkich do zadziałało, albo ja mało cierpliwy byłem bo po chwili wyłączyłem nie widząc efektu :wink:

edit.
Po godzinie czekania certyfikaty faktycznie się zainstalowały.

Chyba widnieje :joy:

Niby wszystko OK, ale u mnie na pasku zakładek zniknęła ikonka DP i wygląda to tak: Na%20FF, a na Cyberfoksie tak jak poprzednio na FF: Na%20Cyberfoksie

Ja go wywaliłem i studies oznaczyłem jako zakończony eksperyment.

Nowy wątek, starej ikony nie odzyskasz, zmieniona na serwerze na tą śmieciową:

Jasne ale jest ale bo Cyberfoksa zainstalowałem dzisiaj. Dobre :thinking:

Bo pewnie zrobiono podmianę byle jak i może Firefox 52 (Cyberfox) widzi dziwny kod - @lisek / @narandill / @p.spaczek…?

Już prawie naprawiony.
https://www.dobreprogramy.pl/mozilla-firefox-dodatki-rozszerzenia-blad,News,101699.html

obraz
[Szybciej ta naprawa…szybciej!]

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.