Firefox - odświeżenie zmienionej strony pokazuje starą jej wersję

Hej!

 

Na Firefoxa przesiadłem się niedawno ze starej Opery. Mam tu jeden drażniący problem. Często napotykam się, że zmiany przeprowadzone na stronie nie odświeżają się po naciśnięciu F5, ani nawet F5. Pomaga czyszczenie całej przeglądarki, ale do choiinki, na żadnej innej przeglądarce nie mam i nie miałem czegoś takiego. Problem szczególnie jest przeze mnie odczuwalny na OLX - dawnej Tablicy.pl - po edycji ogłoszenia cały czas mam starą treść.

 

o co chodzi? coś mam źle poustawiane?

ta, głównie opis problemu jest źle ustawiony… 

Spróbuj może F5 :wink:  (albo lepiej Ctrl+F5)

 

Konfiguracja Firefox na prawdę jest chyba jedną z najprostszych dla uzytkownika, ale jeżeli nie możesz przebrnąć, to przesiądź się na coś innego albo z powrotem na starą Operę.

 

W pierwszym poście zjadłem “Ctrl+” przed drugim “F5”, aż tak trudno się było domyśleć, czy Drwina to twoje drugie imię?

 

Oczywiście stosowałem tę kombinację, ze skutkiem już opisanym. Nie mam problemu z konfiguracją przeglądaki, bo jest ona prosta, wszystko jest jasne i czytelne, przebrnąłem przez wszystko, tylko about:config nie tykałem.

 

Ktoś ma podobne przypadłości?

Pobierz na próbę dodatek TMP https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/tab-mix-plus/

 

Sprawdź. Tam są ustawienia skrótów dot odświeżania: http://prntscr.com/55tf5n

po zainstalowaniu TMP odświeża się samoczynnie i prawidłowo. Po wyłączeniu wtyczki problem powraca, prawoklik na karcie > odśwież kartę/odśwież wszystkie / F5/ CTRL+F5 znów bezskuteczne. Ustawienia w TMP > Odświeżanie* = F5

 

EDIT: Ponowne włączenie wtyczki, ba nawet jej odinstalowanie i ponowne zainstalowanie powoduje, że strony znów nie chcą się przeładowywać poprawnie. Na IE dawno mam nową wersję po edycji, a tu za choinkę

Kliknij w pomoc, w Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami i sprawdź, czy działa odświeżanie po restarcie przeglądarki. To by zawęziło poszukiwanie przyczyn.

Uruchomienie w trybie awaryjnym nie zmienia sytuacji.

 

A może…  czy może być coś specyficznego w stronie OLX, że akurat tam mam te problemy?

Ogólnie strona OLX.pl ma problemy pod FF. Ja np. wystawiając ofertę nie mogę wybrać kategorii, po prostu to nie działa i muszę to robić pod inną przeglądarką.

O! to już jesteśmy bliżej :slight_smile: