Firefox OS - czekać, czy Windows Phone

Androida mam już dosyć od dawna, a jak wiadomo powodów ten system dostarcza hojnie. Teraz pytanie - czy czekać na Firefox OS (kiedy w Polsce - wróżenie z fusów), czy oszczędzić sobie nerwów ( http://www.galaxyics.com/ może nie wystarczyć) i już teraz kupić jakiś tani telefon z Windows Phone? Jeżeli tak, to jaki?

Teraz mam Samsung Galaxy Ace i szukam zamiennika dla niego. Podejrzewam, że nawet telefon z WP z niższej półki spełni moje oczekiwania. Właściwie wszystkie programy, jakich używam (Evernote, Wunderlist itd.) mają wersje na Windows Phone. Będzie mi brakowało chyba tylko Springpad, Di.fm…

Najbardziej zależy mi na:

  • przyzwoitym trzymaniu baterii

  • braku zacinek

  • aparat z lampą b.

Nie zależy mi w ogóle na:

  • bardzo dobrym aparacie (megapiksele to i tak tylko chwyt marketingowy)

  • dobrej wydajności w grach (nie gram na telefonie)

  • wyższej rozdzielczości ekranu niż w Galaxy Ace

Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

OS Mozilli to jeszcze daleka przyszłość. Z kolei obecne telefony z WP7 nie dostana aktualizacji do WP8 lecz tutaj az tak duzo teraz nie tracą, ponieważ troche minie zanim zaczną pojawiać sie aplikacje wyłącznie na WP8. Jeżeli zależy Ci na tej aktualizacji to poczekaj do jesieni na słuchawki z nowszą wersją, jeżeli nie to zastanòw się nad: Nokia Lumia 800, lumia 710, HTC Mozart. Według mnie najlpiej brać 800, ekran AMOLED z bardzo dobrym polaryzatorem, nawigacja od Nokii, dobry aparat no i bardzo ładny wygląd. Jeżeli chodzi o płynność działania to raczej nie zauważysz większej ròżnicy w działaniu systemu, co jest dużą zaletą Windows Phone. Pozdrawiam.

W przypadku obu telefonów ludzie piszą o słabych bateriach. Takiej przesiadki to ja nie przeżyję :wink:

Przy okazji - może komuś się przyda takie zestawienie trzymania baterii różnych tel. w różnych zast.

http://www.frazpc.pl/artykuly/920656-7, … 0/735.html

To zestawienie z Lumia 800 bylo robione gdy miala ona jescze softwareowy problem z bateria, lecz jezeli chcesz smartfona, ktory trzyma dluzej na baterii to albo telefony z Symbian Belle np. N8 lub Motorolla Razr MAXX.

Na symbiana nic nima :F a cena rzędu 2000 zł to nie bardzo ta sama półka co Galaxy Ace :slight_smile:

Póki co widzę 3 wyjścia:

  1. zostawić Ace do premiery telefonów z Firefox OS + nowa bateria + http://galaxyics.com/

  2. HTC Mozart (bo tani i mogę zapytać znajomego o baterię)

  3. Nokia Lumia 800

Ad.1. Może ktoś polecić konkretną baterię w konkretnym sklepie? Mam bardzo złe doświadczenia z zamiennikami baterii, z czasów Nokii…

Ad.2. i Ad.3.

a) czy nie ma jeszcze tańszych zamienników tych telefonów?

b) czy może ktoś podać kilka modeli (albo odesłać na jakąś stronę z listą) z najniższej półki z WP 7? Może trafi się jakaś perełka z przyzwoitą baterią.

FF Os #-o kolejny system, który skończy jak Bada.

Bądźmy szczerzy, kto się przebije przez Windowsa, Androida i iOs? Nawet stali gracze mają problemy z tymi systemami.

Kolejne palmy na Antarktydzie próbują sadzić :slight_smile:

Co baterii, to raczej nie nastawiałbym się na długie trzymanie przy ekranie dotykowym + systemie. Max 2-3(przy średnim używaniu to max)

Ja polecam modele 710, 800, HTC Mozart - Mozart i 710 całkiem przyzwoite telefony za dobrą cenę. Jakość wykonania też OK, bateria… jak to w smartfonach.

Wystarczy, że na FF OS będą te 3 programy na krzyż, które są mi potrzebne, i jak dla mnie system może kończyć jak Bada OS :slight_smile: W sumie nie miałem nic przeciwko B OS, ale jakiś grniusz wielkiego formatu postanowił w tym systemie zrobić animacje, które czasami trwały po 2 sekundy! Telefon nie wyrabia => nie rób animacji. To takie proste. W temacie - wczoraj wpadłem na wiki boot2gecko i, szczerze mówiąc, ślinka cieknie.

https://wiki.mozilla.org/Gaia/System/Performance

https://wiki.mozilla.org/Gaia/System/ConsumptionControl

Można też zobaczyć projekty podstawowych aplikacji i przeczytać o globalnych wytycznych dla wszystkich aplikacji.