Firefox otwiera ostatnio przeglądane strony na starcie

Witam,

Mam problem z Firefoxem 4. Otóż po uruchomieniu przeglądarki, zamiast strony startowej wyświetla ostatnio przeglądaną stronę. W ustawieniach Ogólne mam ustawione -> Po uruchumieniu programu Firefox -> Wyświetl stronę startową.

Nie wiem czemu Firefox tak działa, nie było tego problemu w poprzedniej wersji 3xx. Jak temu zaradzić?

E: Zauważyłem, że ma to miejsce tylko wtedy, gdy pobieram jakieś pliki przez przeglądarkę.

Dobrze zauważyłeś. Było to pare razy na tym forum. W przeglądanych przeze mnie postach nikt tego nie rozwiązał. Wersja liska 4.0x tak już ma i raczej nic z tym nie zrobisz. Do póki nie wyłączysz całkowicie liska (w tym pobierania plików) załaduje się ostatnio przeglądana strona.

Jeżeli piszę źle oświećcie mnie forumowicze, bo sam chętnie bym to ustawienie zmienił.

Nie zauważyłem u siebie nic takiego. Nawet jak zamykam 5 stron naraz, po ponownym otwarciu mam stronę startową / u mnie jest to FAST DIAL/

Ja tak mam że gdy otwieram jakies tam karty i przejdę do trybu prywatnego i wyłącze firefoxa. Wtedy przy uruchamianiu pojawią się te karty które miałem otwarte przed włączeniem trybu prywatnego nawet jeśli mam zaznaczone otwieranie przy starcie strony głównej : )

Tryb prywatny swoją stroną, nie korzystam, ale jeżeli się coś pobiera i się zamknie firefoxa, to “strona startowa” staje się ostatnio wyświetlaną stroną przed zamknięciem programu.

Musiałeś (ty lub ktoś) przy zamykaniu przeglądarki z otwartymi kilkoma kartami na pytanie czy zapisać i zamknąć zaznaczyć “Nie pytaj ponownie” i kliknąć “Zapisz i zamknij” i teraz zawsze zapisuje bez pytania.

Wklep w pasku adresu about:config (tam są najróżniejsze ustawienia firefoxa, można sobie lepiej go dostosować jak się wie co się robi albo spaprać jak się nie wie co się robi), odszukaj _ browser.showQuitWarning _ i ustaw na True - teraz przy zamykaniu ostatniego okna z wieloma kartami firefox znów zapyta czy zapisać, jak zaznaczysz mu żeby nie pytał i klikniesz “Zamknij” to powinien bez pytania się zamykać nie zapisując (ale chyba lepiej aby zawsze pytał).

Ja miałem odwrotny problem że domyślnie było to wyłączone i nie pytał czy zapisać a ja chciałem żeby pytał.

Tryb prywatny to inna sprawa bo on automatycznie w momencie włączania zapisuje dane do przywrócenia sesji zwykłego trybu, pewnie to też da się wyłączyć jeśli komuś przeszkadza.

Wystarczy nawet jedno otwarte okno podczas pobierania. Ta opcja nic nie daje. Ale w wolnej chwili posiedzę nad tymi opcjami, bo nie wierze że tego się nie da zmienić.

To nie istotne czy masz otwarte okno pobierania, ono się nie liczy.

Jak masz otwarte kilka okien po kilka kart każde to po włączeniu tej opcji co podałem zamykając ostatnie z tych okien firefox zapyta cię czy zapisać i zamknąć czy jedynie zamknąć bez zapisywania, nawet jak jest jeszcze otwarte okno pobierania.

Tylko że nawet jeżeli mu “klikne” zamknij i dam nie pokazuj tej opcji już w przyszłości, to i tak podczas pobierania strona startowa przywracana jest do poprzednio wyświetlanej. To nie jest tylko mój problem. Tyle, że mi to nie bardzo przeszkadza. Przyjąłem, że nowa wersja tak ma i tyle. Trzeba żyć dalej.

Nie rozumiem zdziwienia, jeśli okno pobierania jest pozostanie otwarte to firefox przecież jest uruchomiony i to raczej normalne że pamięta sesję bo pewnie jak większość programów zapisuje zmiany przy wyłączaniu.

Tak w tej wersji tak jest. Masz zupełną rację. Ale w lisku 3xx nawet podczas pobierania gdy zamykałeś przeglądarke, uruchamiała się strona startowa taką jak ustawiłeś w opcjach, nie ostatnia wyświetlana storna

Wykonałem instrukcje podane przez scripter1, ale to nie działa. Jest jak było :frowning:

Nie zadziała, musisz się przyzwyczaić, bo z tym nic nie zrobisz

Nie “musisz się przyzwyczaić” bo u mnie jakoś tak działał firefox więc da się go odpowiednio ustawić.

Czy parametry _ browser.tabs.warnOnClose _ i _ privacy.clearOnShutdown.sessions _ masz ustawione na true?

A może masz zainstalowany jakiś dziwny dodatek który powoduje takie dziwne zachowanie, upewnij się też że po zamknięciu wszystkich okien proces firefox.exe się wyłącza bo jak się nie wyłącza to coś jest nie tak.

Ja to mam ustawione na true. Nie mam zainstalowanych niepotrzebnych dodatków. Korzystam tylko z tego co jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania.

To trzeba posprawdzać wszystkie opcje na tej stronie z ustawieniami bo u mnie działało to tak ja chcesz tylko se zmieniłem.

Taki banał :wink:

Narzędzia>opcje>główne(na samej górze tego okienka masz “uruchamianie”, “po uruchomieniu programu firefox…” i ustawiasz “wyświetl okna i karty z poprzedniej sesji”, jeśli chcesz by nie pytało ponownie, zaś jeśli chcesz by pytało przed zamknięcie kart ustawiasz “wyświetl stronę startową”).

Barsamaster : Przecież właśnie o to chodzi, że ten banał nie działa :smiley: Zrobiłam tak jak pisał Scripter, bo okazało się, że było “false”, ale zmiana na true i tak nic nie dała. Oczywiście w opcjach było “uruchom stronę startową”, a nadal wyświetlały się ostatnio przeglądane. Jedynym wyjściem, jakie przyszło mi do głowy, to uruchomienie menedżera zadań, odnalezienie procesu “firefox.exe” (okazało się, że mimo zamknięcia, proces nadal był aktywny) i kliknięcie zakończ proces. Od tego momentu, już nawet po normalnym zamknięciu mam stronę startową.