Firefox otwiera się masowo

Witam.

Problem pojawił się dziś i nie wiem co jest jego przyczyną. Polega on na tym, że po włączeniu firefoxa oraz po wejściu na jakąkolwiek stronę firefox sam się automatycznie przełącza na stronę domową (w moim przypadku google), więc co bym nie włączył to po 2-3 sekundach jestem wyrzucany na stronę domową. Kolejny problem to taki, że gdy zamknę firefox to zaczyna mi się on automatycznie otwierać w ilościach masowych (prędkość po 3-5 okien [nie kart] na sekundę!) i muszę wyłączać to w procesach po czym ponownie dzieje się to samo i tak jak poczekam i nic nie porobię to po jakiś 45sekundach mam już ponad 1GB RAMu używane przez Firefoxa. Jak pozamykam tak z 4 raz.y te grupy okien to wtedy jest niby ok ale to też kwestia czasu. Nie wiem co może byc problemem, może przeinstalować Firefox ale musiałbym zachować pliki z historii oraz zakładki. Co radzicie? Wersja FF jest aktualna, a system to Win 7 Home x64.

Pozdrawiam serdecznie!

http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Wyniki zamieść na wklej.org.

Wykonałem skan programem OTL i oto 2 linki :slight_smile:

Extras: http://wklej.org/id/803575/

OTL: http://wklej.org/id/803576/

Jeżeli ktoś byłby w stanie mi pomóc to bardzo dziękuję!

Uruchom OTL i w okno Własne opcje skanowania wklej:

U góry kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Uruchom OTL i ponownie przeskanuj komputer. Wrzuć na wklej.org ten raport, który pokazał się po restarcie i nowe raporty które utworzyłeś. Sprawdź czy nie masz jakiś dziwnych i podejrzanych dodatków w przeglądarce Firefox.

Dodatkowo: http://www.vista.pl/porady/1301_przywracanie_domyslnego_pliku_hosts.html

Mamy jeszcze jeden problem

  1. Kliknij start Start, rozwiń Wszystkie programy i Akcesoria.

  2. Prawym kliknij na Wiersz poleceń i Uruchom jako administrator.

  3. Wklep komende lodctr /r i wciśnij ENTER.

Pozdrawiam!

Super, oto wszystko co mi wyskoczyło:

Raport po resecie: http://wklej.org/id/803729/

Nowy raport OTL: http://wklej.org/id/803730/

i dodatkowo w razie czego (niby nie ma być potrzebny ale niech będzie) nowe Extras: http://wklej.org/id/803733/

Cieszę się, że otrzymuje taką cenną pomoc :slight_smile:

EDIT:

Dodam, że wczoraj zanim zacząłem robić cokolwiek z OTL to nawet próbując wejść przez IE na jakąś stronę miałem ten sam problem co z FF co mnie bardzo zdziwiło. Pod wpływem emocji “upuściłem” ręce na klawiaturę po czym… problem zniknął (?!). Być może jakiś klawisz był wciśnięty i to powodował ale nie mogę być tego pewien. Mimo wszystko chciałbym dokończyć to co już zaczęliśmy, bo być może mam w komputerze inne problemy, o których nie wiedziałem :slight_smile:

Wygląda OK.Pobierz i uruchom SecurityCheck i aktualizuj programy oznaczone jako Out of date. Dysk przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware. Podczas instalacji kliknij Odrzuć by zainstalować tylko darmowy skaner.

Uruchom OTL i u góry kliknij Sprzątanie.

Kwestia wciśniętego/zablokowanego klawisza jest bardzo możliwa.

Pozdrawiam!

Zrobiłem wszystko tak jak kazałeś, skanowanie SacurityCheck dostałem takie coś:

Nie wiem czy instalować Service Pack 1 do Win7, warto? Co do UAC to też nie wiem czy warto, drażni mnie wyskakiwanie tych okienek, komputer jest mój, nikt inny z niego nie korzysta, dbam o porządek i nie instaluje żadnych śmieci (toolbary, itp.), także raczej UAC nie jest mi potrzebne, chociaż może źle robię, dlatego chciałbym prosić o radę, IE pozostawiam tak jak jest, a Adobe i Jave zaraz będę aktualizował.

Malwarebytes Anti-Malware wykrył kilkanaście gówien, które także usunąłem (sprawdzałem przy tym co to za pliki).

Programem OTL włączyłem Sprzątanie i zresetowałem komputer.

Jeżeli to wszystko to bardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam serdecznie!

SP1 jak najbardziej warto zainstalować, uaktualnić IE również warto nawet jeśli z niego nie korzystasz.

Co do UAC ile osób tyle opini. Ja mam UAC ustawiony standardowo i nie przeszadzają mi pojedyńcze komumikaty, może zamiast całkowicie go wyłączać spróbuj obniżyć jego “czułość”.