Firefox. Pasek adresu zachowuje historię przeglądania - można to wyłączyć?

Na wstępie chciałabym przeprosić jeśli piszę w niewłaściwym dziale, ale po prostu nie wiedziałam gdzie “podpiąć” ten wpis.

Przez ostatnie problemy Firefoxa z dodatkami musiałam zainstalować jego najnowszą wersję. Okazało się, że w tej wersji, w pasku wyszukiwania, wyświetla mi się cała historia przeglądania. Zamiast np. YouTube mam YouTube i każdy filmik, który obejrzałam, każdą frazę, którą wpisałam w wyszukiwarce YT itd. Znalazłam w Opcjach możliwość odznaczenia opierania podpowiedzi w pasku wyszukiwania na historii przeglądania, ale kiedy to odznaczę to w pasku nie mam nic, za każdym razem muszę wszystko wpisywać ręcznie. Chciałabym wrócić do tego, co miałam do tej pory - żeby po rozwinięciu paska wyświetlały mi się adresy, z których korzystam (w formie listy, np. youtube.pl, cośtam.pl, blabla.com, bez żadnych dodatkowych adresów do poszczególnych podstron tych stron). Da się to jakoś zrobić? Nie mogę wrócić do starszej wersji przeglądarki, próbowałam, ale na niej wciąż nie działają - i już pewnie działać nie będą - dodatki.

Menu - Preferencje - Prywatność i bezpieczeństwo, w sekcji “Pasek adresu” odznacz sugerowanie:

  1. Historii przeglądania (to możesz zostawić jeśli chcesz mieć wyświetlane odwiedzone adresy)
  2. Zakładek (pozostawienie tego będzie proponować adresy zapisane w zakładkach jeśli takowe posiadasz po instalacji nowego Fx, jeśli nie potwórz zakładki do stron, z których korzystasz i pozostaw tylko tą opcję aktywną, wtedy będą tylko ich adresy sugerowane)
  3. Otwartych kart (opcja związana z aktualnie otwartymi kartami)

Podpowiedzi paska adresu (Kontrolowanie podpowiedzi wyświetlanych w pasku)

Jeśli do tego nie chcesz podpowiedzi wybranej wyszukiwarki odznacz również pole “Podpowiedzi wyszukiwania” Podpowiedzi wyszukiwania

Albo źle się wyraziłam, albo u mnie coś nie działa.

Obecnie w sekcji “Pasek adresu” mam odznaczone wszystkie trzy opcje. Kiedy miałam zaznaczoną “historię przeglądania” to działo się właśnie to, co opisałam - w pasku miałam całą historię mojej aktywności, link do każdego jednego filmiku na YT, który obejrzałam, link do każdego artykułu, który czytałam, do każdego obrazka, który otworzyłam. Przy “zakładkach” miałam w pasku wszystkie zakładki, co też nie do końca mi odpowiadało, mam ich mnóstwo, a z niektórych korzystam bardzo rzadko, więc zrobił się śmietnik. Opcja trzecia - wiadomo. Teraz nie mam nic w pasku adresu, wszystko muszę wpisywać ręcznie, a nawet jak już wpiszę to pasek tego nie zapamiętuje. Dopóki - zostańmy już przy tym przykładzie - mam otwartą stroną YT w jakiejś karcie to po rozwinięciu paska adres YT tam będzie, kiedy stronę zamknę - adres też znika. Podpowiedzi wyszukiwania też mam wyłączone.

Chciałabym w pasku adresu mieć listę stron, z których korzystam, np. youtube.pl, cośtam.pl bla.pl, a nie youtube.pl/film2, youtube.pl/film483746.

Przeczyściłam komputer, przeinstalowałam przeglądarkę, ale nijak nie mogę tego tak zrobić…

To ja się nie specjalnie, kiepsko wypowiedziałem, bełkoczę jak jestem zmęczony. :wink:
Chodzi o to, że deweloperzy nieco pozmieniali w zachowaniu paska adresu (usunęli dla przykładu browser.urlbar.autoFill.typed, który ma związek z tym co miałaś w starszej wersji… z nią przeglądarka mogła sugerować “główny” adres podczas wpisywania, bez tego sugeruje również adresy powiązane, czyli to o czym napisalaś).
Pewnym obejściem tej nowej specyfiki działania jest druga opcja sugestii, czyli zaznaczenie tylko sugerowania w pasku adresu zakładek do stron, z których korzystasz. Wymaga to jednak utworzenia/dodania tychże zakładek (z adresami do stron głównych wybranych serwisów). Można im wtedy dodatkowo przypisać etykietę, dzięki której pasek wyświetli tylko te konkretne zakładki/adresy z przypisanym słowem kluczowym/etykietą.

PS. Sprawdzałaś może czy ten sposób “naprawy” dotychczasowo używanego Firefoksa nie jest rozwiązaniem problemu z dodatkami?

Może w userChrome.css ukryj nieprzyjemne wpisy z historii.