Firefox - płynność

(DewX) #1

Czy FF na Androida jest tak kiepski czy jego płynność jest na niskim poziomie ?

Mniej dynamiczny jest niż Chrome.

Np przesunięcie palcem po ekranie w Chrome ładnie strona leci a FF takie lagi i szybko się zatrzymuje.
A może da się jakoś wyłączyć “płynne przewijanie” ? Może to jest powodem ?

(MajtkiCiociHeli) #2

W opcjach wyłącz płynne przewijanie.

(DewX) #3

Nie ma na wersji mobilnej.

Teraz mam chwilowo Firefox Focus i to chodzi cudownie ! Ale nie ma menadżera haseł a przydało by się, no i nie ma synchronizacji.

(MajtkiCiociHeli) #4

Więc dorzuć sobie apkę która będzie robiła za menadżera haseł, jest ich masa i też bezpłatnych.na pewno będzie to bezpieczniejsze niż przechowywanie haseł w Firefoxie.

(DewX) #5

Tak jest masa, ale nie da się dodać menadżera haseł do Firefix Focus, nie ma tam dodatków.

Szukam jak wyłączyć te “dziwne” przewijanie w FF mobilnym.

(krystian3w) #6

Jak dodałem Nano Adblocker i Nano Defender to przy kilku odtwarzaczach wideo się zacinało (bez dodatków takiego czegoś nie zauważyłem).

Telefon na jakim testowałem miał 2 GiB RAM-u, GPU ARM Mali-T860 MP2 i procesor MediaTek MT6750

Może coś w stylu “LastPass for Android”:

Raczej nie zadziała Bitwarden - wykrywał tylko chrome, więc na około kopiuję z niego login, potem hasło lub w Chrome się ostatecznie loguję. Twrócy dodali w Bitwarden wykrywanie Firefox Focus / Klar i jakieś jeszcze tam przeglądarki.

Najlepiej przed instalacją sprawdzić jakie przeglądarki obsługuje, jak z jego prywatnością i poziomem zabezpieczenie i ostatecznie sprawdzić jak wygląda integracja z Firefox Focus.

(DewX) #7

Mam LastPass, ale chciałbym uniknąć wchodzenia w program, kopiowania, sklejania… Ustawienie aby sam uzupełniał formularze rzadko działa.

Mobilny Firefox bez dodatkowych wtyczek więc teoretycznie powinien być szybki, ale jak można zauważyć sporo osób ma prpblemy z jego płynnością.

Gdyby Chrome się nie wyłączało od tak po prostu to bym został na tel przeglądarce. Mowa tu o wersji na Windowsa. Chcę mieć synchronizację.

Czyli Windows - lepszy Firefox
Android - lepsze Chrome

Ech…

(MajtkiCiociHeli) #8

Sprawdź sobie buttercup, jest za darmo, bezpieczny i wypełnia pola logowania więc nie będziesz musiał nic kopiować i wklejać.

Poczytać o nim możesz tutaj

Tutaj go pobierzesz
https://buttercup.pw/