Firefox po aktualizacji sam pozwiększał ikony i zakładki

Witam

Problem banalny lecz dla mnie irytujący. Czy mógłby mi ktoś napisać jak powrócić do dawnych rozmiarów zakładek i przycisków funkcyjnych typu strona startowa, odśwież itd. w przeglądarce firefox. Dzisiaj sama się zaktualizowała i właśnie po tej aktualizacji narobił się taki bajzel.

Czy można powrócić do poprzednich rozmiarów tych rzeczy?

Pozdrawiam

PS: uzyłem opcji uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami i wszystko się zresetowało. :smiley: Ale stare dane pozostały mi w folderze “Stare dane programu Firefox”. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak to przywrócić.

Kopiowanie plików pomiędzy folderami profilu

http://support.mozilla.org/pl/kb/Odzysk … mi-profilu

Pomniejszenie ikon:

Wciśnij PPM na pasku tytułu FF,a następnie wybierz

'Dostosuj". Zaznacz “Używaj małych ikon”

Jeżeli używasz większego dpi w systemie niż 100% to dotknął Cię nowy “ficzer” Lisa, możesz zmienić dpi na 100% i wszystko wróci do normy, możesz też wejść w about:config -> w filtr wklej layout.css.devPixelsPerPx -> zmień wartość z -1 na 1, powinno wrócić do normy.

Jest jeszcze trzecia opcja, któryś z dodatków miesza, wtedy uruchom Lisa z wyłączonymi dodatkami i sprawdź, jak wróci do normy to trzeba znaleźć ikonę która miesza :wink:

Jednak na 99% jestem pewien że sprawa rozbija się o dpi w systemie :slight_smile:

Skopiowałem pliki profilu zgodnie z radą kolegi adorec. Wszystko wróciło do normy. Natomiast włączenie opcji małych ikon nie pomaga.

semtex z tą czcionką miałeś rację. Mam ustawione na 150% bo jestem ślepy. :wink: Po zmianie na 125% jest już dobrze. Jednak inne rzeczy w komputerze są dla mnie “za małe”. Powróciłem do 150% dla ślepców. :wink:

Zrobiłem zgodnie z radą i zmieniłem wartość z -1 na 1. Niestety ale po tym zabiegu wszystkie karty i ikonki zrobiły się miniaturowe i były znacznie mniejsze niż przed tą nieszczęsną aktualizacją. Próbowałem wpisać wartość pośrednią typu 0 lub 0.5 itp. Niestety nic to nie dawało.

Próbowałem włączyć foxa bez dodatków ale jest to samo. Więc raczej nic nie miesza.

No nic póki co pozostaje przy tych nieco większych ikonach i zakładkach. W końcu dla ślepca to lepsze niż miniaturki. No chyba że są jeszcze jakieś możliwości żeby pokombinować bez zmiany dpi w systemie.

Póki co dzięki wielkie Wam za pomoc i zainteresowanie.

Niestety będziesz z tym musiał jakoś żyć :stuck_out_tongue:

Można zmienić wielkość fontu dodatkiem, zachowując kompaktowy wygląd samego Lisa, wiesz, zmieniłeś na “małe ikony”, zobacz jak to wygląda z normalnymi, plus myk w about:config, w sumie, powinna zmienić się tylko wielkość GUI Lisa a kontent powinien pozostać zgodny z skalowaniem systemowym.

Jeżeli to będzie za mało, poszukamy jakiegoś dodatku.

JA to widzę tak: miałeś 150% dpi w systemie-> Lis w wersji 21 dawał systemowe dpi na treść stron ale sam jego wygląd był “standardowy”-> Lis dostał nieszczęsną aktualizację-> powiększyło się GUI i treść na stronach. Myk w about:config, powinien skalować tylko GUI, zawartość stron ma zostać bez zmian, myślę że na “dużych” ikonach powinno wyglądać to lepiej?!

A powiem Ci, że już się przyzwyczaiłem. Jedyny minus to to że wchodzi mniej zakładek i otwartych kart bo są większe i później się scalają czego za bardzo nie lubie. Ale to pikuś.

Kombinowałem mykiem z about config i opcją małych ikon. Niestety ale nie udało mi się uzyskać takich samych wielkości kart, przycisków przeglądarki i zakładek.

Jeżeli chodzi o treść w przeglądarce to na szczęście wszystko jest ok i takie jak było.

Tak więc już się przyzwyczaiłem i jest dobrze. :wink: Nie myślałem tylko że jedna aktualizacja jest w stanie tyle zmienić.

Ale wielki szacun za wiedzę i dzięki za pomocną dłoń.

Szerokość kart możesz regulować przy pomocy dodatku Tab Mix plus

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … -mix-plus/

W zakładce “wygląd”,należy wybrać “karta” i ustawić pożądaną szerokość etykiety

Co do przycisków,możesz spróbować dodatku Classic Toolbar Buttons.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … src=search

Możesz również skorzystać z opcji about:config

Znajdujemy klucz maksymalnej szerokości kart (browser.tabs.tabMaxWidth) i zmieniamy wartość na mniejszą.

Podobnie robimy,w przypadku wartości minimalnej (browser.tabs.tabMinWidth)

Ps: W przypadku Tab Mix Plus,oczywiście chodziło mi o szerokość kart,a nie zakładek. Mój błąd. :oops:

Dzięki.