Firefox - przeglądarka do bani czyli SpalonyLis

Witam

Piszę tego posta ponieważ od kilku tygodni mam problem z przeglądarką FireFox. Temat obszernie opisałem dopisując swoje posty do głównego wątka rozpoczętego przez innego użytkownika na stronach supportowych mozilli. Problem jednak jak widzę był bardzo podobny do mojego, a jak się później okazało także dla wielu innych użytkowników tej niegdyś cudownej przeglądarki.

Wypowiedzi moje ( Muiszen) oraz innych znajdziecie pod poniższym linkiem

http://www.mozillapl.org/forum/about-36151.html

Odnoszę wrażenie, że w moim temacie nie można już nic zrobić. Liczę cały czas jeszcze na jakiegoś specjalistę, który będzie w stanie coś doradzić.

Generalnie chodzi o to, że Firefox muli się na pewnych stronach typu Grono, GoldenLine. A już najgorzej jest na Maps.Google.pl- tam po kilku przesunięciach mapy “łapką” FF zawiesza się trzeba go zamykać. Problemu tego nie było jeszcze 2 miesiące temu. Sprzęt mam oczywiście cały czas ten sam. Problem powtarza się nawet wtedy kiedy odinstaluje FF i zainstaluje go ponownie.

Problem powtarza się notorycznie u mnie oraz u innych, a na dowód tego przesyłam powyższy link.

Odnoszę wrażenie, że twórcy Firefoxa przesadzili z pewnymi wtyczkami i niebawem przesiądę się na coś innego.

Pozdrawiam

M.

No ja mam to samo,więc coś w tym musi być ,próbowałem różnych rozwiązań i nic,szkoda bo miałem do tej pory firefoxa za najlepszą przeglądarkę ale te czasu już minęły

Szczerze powiedziawszy u mnie jest tak samo FF muli prawie na każdej stronie

Czas chyba przesiąść się na Opere którą właśnie testuje

Szkoda .

U mnie wszystkie te strony co napisałeś chodzą bardzo dobrze - bez zacinania się, a komp. mój nie najlepszy jest ( podpis ).

Więc na pewno coś nie tak z sprzętem lub systemem.

Przeczytaj, co ci odpisałem (tak, to ja, Tens ). I zamiast żalić się tutaj mógłbyś poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy.

Tens

Ja od 3 tyg. nie robie nic innego jak szukam przyczyny.

Pzdr

K.

to chyba słabo szukasz. Ja mam viste, ff i nie zbyt dobrego lapka i wszystko śmiga jak należy. Żadnych problemów z przeglądaniem stron, oglądaniem map i oglądaniem filmów itd, A biada jak by mi coś nie chodziło tak jak ja chce.

Zacznij od przeczyszczenia i optymalizacji swojego systemu, wyczyszczeniu rejestru. Polecam uruchomić Combofix, jakiegoś skanera antywirusowego , programu typu malware, ad-aware(zawsze warto sprawdzić może coś combofix pominął). Wyczyść także przeglądarkę:

*tymczasowe pliki internetowe

*cookies

*historię

*pamięć podręczoną

*sesje uwierzytelnione

W tym temacie

Barnaba

Chyba człowieku zadziałało !!

zainstaluj sobie Adblock Plus i Flashblock dodatkowo spr czy nie masz trojanów key… itd programami typu spywere i antywirusowymi i mogą być tez szczepionki… a tak w ogóle to może system ci się sypie

Walczyłem z tym problemem od dawna, ale pomaga tylko to co napisał Barnaba

czyli wyłączenie tych dwóch ustawień, i pozbycie się pliku “urlclassifier3.sqlite” (znalazłem gdzieś na Forum).

Funkcja Anti-Phishing została wprowadzona do Firefox-a już w wersji 2.0.018 i dalszych.

Przeglądarka tworzy w tym celu specjalny plik “urlclassifier2.sqlite” dla Firefox-2

i odpowiednio “urlclassifier3.sqlite” dla Firefox-3. Na początku plik te są małe ok. 10MB

i przeglądarka jakoś chodzi, pobiera jednak co jakiś czas dane, dopisuje je do pliku i sortuje

(intensywna praca HDD podczas pobierania i sortowania).Plik ten urasta do jakiś 35MB(wtedy go wyłączyłem)

Samo wyłączenie tych funkcji nie pomoże ponieważ utworzony duży plik nadal jest ładowany do pamięci

i używany - trzeba go skasować. Najlepiej go poszukać (w katalogu tam gdzie profil - jeden wyżej)

zrobić sobie na wszelki wypadek kopie i przy wyłączonym Firefox-ie skasować.

Oczywiście podczas uruchomienia Firefox utworzy sobie nowy taki plik, ale będzie on miał tylko kilka KB

i aby więcej nie rósł wystarczy “Właściwości” i nadać mu atrybut “tylko do odczytu”

Barnaba i Ence

Dzięki , wielkie dzięki! Zdaje się, że moja przeglądarka odżyła :slight_smile:

Aby inni mogli odnaleźć to rozwiązanie dodam kilka słów kluczowych poniżej podpisu.

Pzdr

K.

Firefox FF nie działa niedziała klaci zawiesza się zacina się przy oglądaniu zdjęć na Grono grono.net Google Maps Allegro mapy google brak odpowiedzi przywróć sesję

Jeżeli macie jeden z powyższych problemów to powyżej rozwiązanie.

W tym temacie

Jak wynika z Twojej wypowiedzi to problem dotyczy pracy wszystkich przeglądarek.

Czy Flash Player był odinstalowany przy pomocy tego narzędzia?

Proponuję przeczyścić wszystkie pliki Temp. stosując ATF-Cleaner.

No i wiara na słowo “Komp czysty zero syfa”.

Prędzej odinstalowywałem bez niego teraz z nim i nadal to samo :?

Logi sprawdzone i nic nie wykryto,dla pewności przeskanowałem jeszcze kompa kasperskym,spybootem i avg anti-spyware,nic niepokojącego nie znaleziono,coś musi być pochrzanione z ustawieniami albo kodekami czy czymś podobnym,sam już nie wiem

Muziszen ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif