FireFox - Przenoszenie profilu na inną partycję dysku

Witam,

 

Jak wiadomo firefox lubi zapychać dane aplikacji swoim gigantycznym folderem. U mnie waży on 2,5 GB co dyskowi C średnio się podoba, nie ma on zbyt dużej pojemności.

 

Za to na dysku D mam mnóstwo miejsca. I chciałabym tam przenieść mój profil FF, ale nie wiem jak to uczynić bo raczej opcja kopiuj > wklej w magiczny sposób nie zadziała bo przeglądarka nie będzie wiedzieć z jakiego miejsca ma czytać profil.

 

Trochę googlowałam na ten temat ale nigdzie nie mogłam znaleźć jasnego poradnika jak to uczynić. Liczę więc na was.

Hej!

 

Znalazłem coś takiego po angielsku: http://support.mozilla.org/pl/questions/944695

 

Firefox i 2,5GB na dysku?? A przypadkiem nie możesz ustawić w opcjach, żeby czyścił Ci pamięć podręczną przy zamykaniu? Lub czyścić jej jakim CCleanerem, czy Glary?

 

A propos małej pojemności dysku to sprawdź sobie, co Ci jeszcze może ją zjadać SpaceSnifferem ( prawoklik i Uruchom jako administrator): http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffer,Program,Windows,37537.html

 Wyłącz np. hibernację, jeśli jej nie używasz, zmniejsz plik stronicowania (pagefile), jeśli masz w miarę RAM-u, zmniejsz maksymalną wielkość jaką system może zająć na tworzenie punktów przywracania (system volume information), lub usuń kilka starszych punktów.

 

Jeśli masz dość dużo RAM-u to możesz przenieść pamięć podręczną Firefoksa na RAM disk. Przeglądarka będzie wtedy szybciej chodzić, a pamięć podręczna będzie usuwana przy każdym zamknięciu systemu (jeśli tak ustawisz w opcjach RAM disku).