Firefox przerywnia pobierania po zamknięciu przeglądarki

Witam , jak w temacie czy jest możliwość zmiany ustawień FF tak aby po zamknięciu przeglądarki nadal były pobierane pliki . Teraz po zamknięciu przeglądarki przerywane jest pobieranie .

Skoro to przeglądarka pobiera to jak chcesz aby pobierała gdy ją wyłączysz? Nie ma takiej możliwości.

Użyj jakiegoś akceleratora pobierania, do którego są przekierowane pobierania z przeglądarki np. FDM http://www.dobreprogramy.pl/Free-Downlo … 12555.html

@Cedar

Bzdura. W firefox należy wrócić do “starego” menadżera pobierania a w innych przeglądarkach jest opcja pobierania po wyłączeniu przeglądarki (zastaje proces w menadżerze zadań).

Wyłączenie to wyłączenie, skoro proces zostaje to program jest uruchomiony i nie zwalnia pamięci, a że okna nie widzisz…

Bzdurą jest pobieranie zwłaszcza większych plików (powyżej np. kilkunastu MB) za pomocą przeglądarki, uzasadnione to jest tylko w przypadku serwisów, z którymi akcelerator pobierania sobie nie radzi

Faktycznie w najnowszej wersji FF jest tak piszesz że po wyłączeniu nie pobiera pliku starsze wersje pobierały po wyłączeniu ff i tak było lepiej

@Cedar

Wszystko się zgadza w twoim drugim poście, tylko @edyp nie pisał nic o zwalnianiu pamięci itp. tylko o wyłączeniu przeglądarki (w domyśle okna, które można wyłączyć przez przypadek).

Napisałem wcześniej, że wyłączenie to wyłączenie (tak samo jak zamknięcie przeglądarki) a ono jest równoznaczne ze zwolnieniem pamięci i nic nie pisał o samym “zamykaniu okna” Nie naciągaj faktów pod swoją wersję.

Aby pozbyć się takich “przypadków” należy użyć zewnętrznego programu.

@Cedar

Przeczytaj co napisał @XXMarko. Obaj myślimy o tym samym więc to nie jest “naciąganie faktów pod swoją wersję”, po prostu tak zrozumiałem problem @edypa (i nie tylko ja). Najlepiej będzie jak @edyp rozwinie temat.

Nie ma możliwości pobierania plików, gdy wszystkie okna/karty przeglądarki zostaną zamknięte (stricte mówiąc brak jest uruchomionego procesu firefox.exe). Jeśli jednak otworzysz okienko z wszystkimi pobraniami przed zamknięciem innych okien, to pliki będą dalej pobierane.

Natomiast jeśli masz na myśli dalsze pobieranie po zamknięciu i ponownym uruchomieniu przeglądarki, to są możliwe trzy ustawienia: http://kb.mozillazine.org/Browser.downl … itBehavior

Download Statusbar - Pobiera pliki nawet po zamknięciu okna przeglądarki (otwiera nowe, mniejsze okno pobierania).

O to mi chodziło ten download statusbar dzięki