Firefox- przewijanie stron

Witam,

Chciałbym ustawić szybsze przewijanie stron na Firefoxie, jednak od pewnej wersji opcje dotyczące tego zniknęły bądź zmieniły swoje nazwy- dokładnie te z tej instrukcji: mozilla-firefox-kilka-cennych-porad-t319488.html . Mógłby ktoś podać aktualne komendy bądź sposoby, gdzie można ustawić większą szybkość przewijania stron scrollem?

Panel sterowania / mysz/ kółko

Spoko, ale chyba nie zczaiłeś o co chodzi. Chcę tylko wiedzieć gdzie to ustawić w Firefox , a nie w systemie, gdzie akurat szybkość przewijania scrolla jest dobra.

Ja mam u siebie ustawione przesunięcie o 9 lini naraz i tak samo w przeglądarce jak i w oknach systemu mi odpowiada. Nigdy nie widziałem takich opcji w Firefoksie, mogę się mylić.

Owszem były takowe opcje, a instrukcje do ich ustawienia wrzuciłem w linku w temacie.

Chodzi mi o:

mousewheel.withnokey.numlines

mousewheel.withnokey.sysnumlines

których w najnowszym firefoxie po prostu nie ma. Musiało je zastąpić coś innego i dlatego byłbym wdzięczny, gdyby ktoś zorientowany napisałby gdzie te opcje mogę zmienić.

Od 17-tki nie ma wspomnianych ustawień, teraz trzeba “kombinować” z innymi.

Chyba nie precyzyjnie się wyraziłeś ;).

W Fx są co najmniej dwa tryby przewijania:

a. standardowe przewijanie, gdzie “zliczane” jest przesunięcie zawartości okna o systemowe ustawienie wespół z opcjami przeglądarki

b. akceleracja przewijania, w której po “n-kliknięciach” kółka myszy, zawartość okna przewija się o krotność standardowego przewijania w przeglądarce

Jeśli chcesz to pierwsze zmienić, to chyba najłatwiej będzie jak pobawisz się ustawieniem mousewheel.system_scroll_override_on_root_content.vertical.factor w about:config. Domyślnie ustawienie ma wartość 200 i określa przewijanie w pionie (“mousewheel.system_scroll_override_on_root_content.enabled” musi być na true).

Jeśli natomiast miałeś na myśli to drugie, powinieneś zainteresować się dwoma ustawieniami:

  • mousewheel.acceleration.start (powinno mieć wartość “-1”), określa po ilu szybkich “kilkach” kółka dojdzie do przyspieszenia przewijania (np. jak chcesz po trzech, zmieniasz te -1 na 3…)

  • mousewheel.acceleration.factor (domyślnie “10”), mówi o ile szybciej przewijać będzie zawartość strony

To tyle jeśli chodzi o skróconą wersję konfiguracji przewijania w Fx, jeśli chcesz się pobawić większą liczbą ustawień wpisz w about:config “mousewheel” :wink: