Firefox - pytania o wersje przęglądarki oraz o speed dial

Witam,

trochę przestałem śledzić aktualności ze świata programów i trochę się zdziwiłem Firefoxem. Nie tak dawno wyszła wersja 4.0 teraz już są dostępne wersje 6.0 i beta 7.0 . Mam pytanie co się dzieje? Ponadto do pobrania jest jakaś wersja Aurora a userzy w komentarzach przeglądarki Firefox na stronie DP piszą coś o wersji Nightly. Skąd się to wszystko wzięło i co to jest? Może mi ktoś wytłumaczyć?

I ostatnie pytanie czy W firefoxie można ustawić coś w stylu speed dial z Opery? Bo to jest dla mnie jedyna rzecz, która trzyma mnie przy Operze.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/speed-dial/

A dlaczego nie chrome ? FF zmienił cykl wydawczy i numerki będą skakać ;]

A nightly z tego co się orientuje to wersja testowa (niech mnie ktoś poprawi)

Nightly to bardzo wczesna wersja testowa przeglądarki Firefox, jak ma to teraz miejsce w przypadku FF 9.0

Po prostu Mozilla wzorem Google’a zmieniła harmonogram stabilnych wydań Firefoxa, i od wersji 4.0 stabilne wersje będą się ukazywać co 6 tygodni.

Nightly to jest aktualne wydanie wersji rozwojowej, to co programiści wyskrobali w ciągu ostatniego dnia :slight_smile:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nightly_build

el polaco , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poprawiłem nazwę tematu :slight_smile:

a odnośnie głównego wątku. To jest sens wydawać w tak krótkich okresach czasu (co 6 tygodni) nowe wersje przeglądarki? Tak trochę mi się to skojarzyło z dawniejszą sytuacją FIFY gdy gra wychodziła co roku nie wprowadzając żadnych istotnych zmian, a nowsza wersja różniła się od starszej zmianą nazwy np. z FIFA 2004 na FIFA 2005. W ten sposób za jakiś czas będziemy mieli do czynienia z Firefoxem 13, 27, czy 44.

Wg mnie nie, ale to decyzja twórców Firefoksa. To ich program i tylko oni mają prawo o tym decydować.

Zmiana numeru wersji powinna odzwierciedlać zmiany zachodzące w programie. Niewielkie zmiany - zmiana wersji o 0.1, duże zmiany - zmiana wersji o 1. Coś pomiędzy - zmiana wersji o 0.5.

Swoją drogą podobna sytuacja, ale na szczęście jednorazowa, miała ostatnio miejsce w przypadku Linuksa.

Jeszcze jestem w stanie zrozumieć przeskakiwanie jednego numeru - co kiedyś zrobił Netscape żeby dogonić z numeracją IE. Ale żeby co 1,5 miesiąca wydawać nową wersję? Dla mnie to jest niepoważne.