Firefox redirect, wyskakujące reklamy


(TopuŚ) #1

Witam.
Dzisiaj zauważyłem, że po uruchomieniu Firefoxa zamiast tradycyjnej strony startowej, następuje przekierowanie na różne strony z reklamami. Znalazłem informację, że jest to sprawa wirusa “redirect” i po użyciu programu Malwarebytes problem powinien zniknąć. Niestety, przeskanowałem komputer i wszystkie zagrożenia jakie znalazło zostały dodane do kwarantanny, lecz problem nadal istnieje. Proszę o pomoc. Poniżej dodaję skany z programu FRST.
FRST - http://www.wklej.org/id/3204347/
Addition - http://www.wklej.org/id/3204348/
Shortcut - http://www.wklej.org/id/3204349/

P.S. Nie mogę dodać więcej niż jeden link w treści posta, ponieważ wyskakuje informacja, że jestem nowym użytkownikiem. Konto mam od 2005 r. więc nie wiem co jest na rzeczy, dlatego z góry przepraszam za sformatowane linki.


(krystian3w) #2

/t/blad-przy-dodawaniu-kilku-linkow/530470 - za mała aktywność na nowym silniku forum.

Czekaj cierpliwie na instrukcje czyszczące.


(Acorus) #3

x.txt (1,7 KB)


(wwojteko) #4

Hej!
Bardzo często i u Ciebie chyba tak jest, skrót do programu firefox ma dopisany adres, który się pojawia przy uruchamianiu programu. Sprawdź sobie PPM na skrót do Firefox i zobacz, że dopisany jest adres: hxxps://launchpage.org/?uid=oTlKBGjchx1sXu%2FWPHSQNn6BvdgP7HGhLvLu9EFqxIFpsWSFo31sKnGGAPgaXG3KNyo%3D
I pewnie to Ci się pojawia za każdym razem przy odpaleniu przeglądarki.

Pozdrawiam!
wwojteko


(krystian3w) #5

Można też uruchomić https://www.bleepingcomputer.com/download/shortcut-cleaner/ - powinien usunąć stronę launchpage.org z skrótów przeglądarek.

PS. raczej to nie wywołuje problem z przekierowywaniami i pop up.


(TopuŚ) #6

Faktycznie, pomogło rozwiązanie kolegi wwojteko. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam