Firefox samoistnie zmigrował główny folder z Program Files do ...\AppData\Local\Mozilla Firefox

Mi załatwił partycję główną na linuksie/ przepełniona i musiałem patyka użyć, żeby tempy wywalić, a jeszcze nie skończyłem, na razie nie mam mocy po weekendzie.
W każdym bądź razie coś nie halo.
A najlepsze jest to ,że cache mam w RAM

Witaj

Może w ustawieniach firefoxa "Prywatność i bezpieczeństwo >Dane zbierane przez program Firefox
masz zaznaczoną opcję Instalowanie i przeprowadzanie badań przez przglądarkę Firefox i stąd może Mozilla na przeprowadza sobie jakieś badanie i test swojego produktu u Ciebie.

Nie mam nic zaznaczonego.

A jednak jakieś badanie było wykonane…
Ciekawią mnie jeszcze takie wpisy w about:config
Mam ich około 200?


Ale to chyba mają wszyscy…jednak widnieją jako „zmodyfikowane preferencje” czyli, że niby sam coś modyfikowałem…
Nie da się tego usunąć, chociaż jest kosz…pierwszy chciałem usunąć, to zresetował się tylko do wpisu 12901…
Wygląda na jakieś raportowanie danych…
W całym rejestrze wszędzie jest ścieżka Firefoxa do tego nowego miejsca, czyli AppData - jednak znalazłem dosłownie jeden wpis, który wyraźnie wskazuje, że miałem dobry katalog instalacyjny, czyli instalacja była poprawna
C\Program Files…
115

Z jakichś powodów tutaj się nie zmieniła ścieżka na AppData, chociaż w innym miejscu dotycząca TaskBarIDS jest już zmieniona…

Jeśli chodzi o o wpisy datareporting w about:config to u mnie wygląda to tylko tak:

Czyli nie masz w ogóle „datareporting sesion…” więc u mnie sobie chyba coś włączyli, bez mojej wiedzy.
Z opisu Mozilli pisze, że:
Te dane są gromadzone, ale wysyłane na serwer Mozilli tylko wtedy, gdy włączysz to w opcji Data Choices.

Narzędzia > Opcje > Zaawansowane > Wybory danych

Ale nie widzę w ogóle w przeglądarce takiej ścieżki.
Za to tutaj mam wyłączone, jednak to jest wyłączenie przesyłania a nie rejestrowania.

Nie wiem, gdzie można wyłączyć samo rejestrowanie.

Przeczytaj.

OK. Powyłączałem wszystko, jednak te 200 wpisów już zostało - nie skasowały się.
Wykasowałem je ręcznie…

W about:config wpisz telemetry - to ile tam masz na true?
Można wszystko false, można spokojnie.

Miałem jeszcze trzy, więc dałem false.
Wychodzi na to, że tego „gadania” z serwerami Mozilli to Firefox ma mnóstwo, skoro jest tych pozycji, aż tyle.
A wyłączenie w dostępnych ustawieniach przeglądarki, niewiele chyba zmienia.

Masz czas i chęci? Wszelkie zmiany możesz umieszczać w pliku user.js, którzy utworzysz w katalogu profilu.

Do przejrzenia - na dole masz linki z przykładami:
Firefox/Privacy - ArchWiki .
Między innymi:
Web Browsers | PrivacyTools .

Co z czym gada w internecie sprawdzisz za pomocą poleceń / programów netstat -b, tcpview, itp.

Dzięki.

A co masz na stronie about:telemetry
To, że sobie wyłączasz, to jedno, a nadal firefox wszystko zbiera.
U mnie jest tak:
Snap440
Ale to sprawa polisy dodanej do folderu lokalizacji firefoxa. To taki plik w dodanym folderze blokujący wyszukiwanie aktualizacji i telemetrię.

Niech zbiera, nie jestem jakiś przewrażliwiony na tym punkcie.
Wystarczy mi, że wyłączyłem wszystko w about:config.
A w about:telemetry mam to

Dobra z tym już mi wystarczy.
Zastanawia mnie jeszcze ta sytuacja, dlaczego sam zmigrował po aktualizacji do AppData.
Ale to raczej jest nie do ustalenia.
O jest aktualizacja do 91.0.1…

Bogdan straszysz chłopa niepotrzebnie :stuck_out_tongue_winking_eye:

I co ci daje to zablokowanie wyświetlania about:telemetry? Jako administrator blokujesz tylko i wyłącznie wyświetlanie tej strony użytkownikom.

Lista zasad:
https://github.com/mozilla/policy-templates .
Według wersji:
Releases · mozilla/policy-templates · GitHub .