Firefox sie mi długo włącza

Nie wiem dlaczego ale na jednym komputerze długo włącza mi się mozilla. Trwa to ok minutę. Ciągle usuwam ccleanerem, robie defragmentację dysku i nic. Czy można to jakoś przyśpieszyć? Czy to wina komputera?

cpu intel pentium 4 1,60ghz

256mb ramu

nvidia geforce3 ti200

a neta mam 2mb/s i nic się nie sciąga. :expressionless:

To po pierwsze. Mało na obecne czasy.

A po drugie masz na komputerze jakiś pakiet zabezpieczający/ antywirusa? Bo te też lubią troszkę zwolnić uruchomienie programu. Szybkość startu może też zależeć od ilości dodatków w firefoxie.

to jednak najprawdopodobniej wina ram. sam dawniej tyle miałem i trzeba było czekać trochę na uruchomienie firefoxa. dlatego wtedy używałem innej przeglądarki

Proponuje zrezygnować z Firefox`a lub odinstalować wszystkie dodatki.

Odinstalowałem wszystkie

A o zrezygnowaniu nie ma mowy.

Da się. Spróbuj tego ja używam i zauważylem lekkie przyspieszenie :slight_smile: (chociaż może to i efekt placebo). Jak sam opis po angielsku mówi programik ładuje niektóre procesy firefox’a wraz z uruchomieniem komputera przez co ten nie musi potem ich sprawdzać i ładować co samo przez się przekłada się na szybsze wczytywanie

http://sourceforge.net/projects/ffpreloader/

Wypróbuj może ci przyspieszy.

No za szybki komputer jak na te czasy to nie jest ale powinno i tak śmigać.

Instalowałeś jakieś dodatki?Jeśli tak to spróbuj wyłączyć je.Reinstalacja nie pomogła?

nie

Na takim sprzęcie nie masz co liczyć na szybkie uruchamianie się FF. Dokup pamięci RAM.

Jakiego masz antywirusa?

Zobacz jak długo uruchamia Ci się w trybie awaryjnym.Kliknij Start > programy > mozilla firefox i tam powinien być tryb awaryjny. Poza tym wykonaj optymalizację systemu,powyłączaj zbędne usługi,wyłącz kompozycje.Wszystko znajdziesz w google :arrow: Zbędne usługi xp :arrow: optymalizacja XP.Polecam poradniki ze strony searchengines.pl

@Cyba91

On podobno nie ma żadnych dodatków i kompozycji.

Dokup pamięci lub wymień sprzęt.

Niestety 256 MB RAM to przymało jak na obecne czasy a tym bardziej w przypadku Firefoxa, ale i podejrzewam że z pozostałymi przeglądarkami będzie ten sam problem. Do tego jak na kompie jest jakiś program antywirusowy to to jeszcze tym bardziej spowalnia pracę całego komputera. Jak masz jakąś możliwość jeszcze to zwiększ ilość pamięci RAM.

ja miałem 256 ram. używałem nod32 który jest lekki oraz przeglądarkę chrom która śmigała aż miło :smiley: firefox mi się długo włączał i zmulał kompa ;D

jeśli chodzi o antywirusa to mam comodo, troche żre bo czasami przy starcie kompa z 60k

Komputery obecnie są praktycznie za darmo.Lepiej wyjdziesz na kupnie nowego komputera.

Na pewno drożej wyjdzie kupować na części.

Witam,

Skorzystaj z tej porady:

http://vista.pl/porady/957_przyspiesz_u … yfox_.html

Pozdrawiam :slight_smile:

Najtańszy sposób to zainstalować Operę lub Chrome. Firefoks do poprawnej pracy potrzebuje min 1GB RAM

hahaa chyba sobie ze mnie kpisz ? Ja na starym sprzecie mam 512 ram i jestem zadowolony…

ale polecam dokupić 2x 512 ram albo jak niemasz kasy 2x 256mb :] przy tym ramie nie uciągniesz przy AV, przeglądarce i przy innych programach a dorzuć do tego jakąś gre :roll:

CS-owicz , doprawdy? Jesteś zadowolony, nie masz problemów, a polecasz dokupić RAM? :d

Polecam bo ma 256 a ja wspomin ałem chyba że na 512 mi sie dobrze pracowało z Firefoxem ? prawda ?