Firefox się nie otwiera

witam

mam następujący problem z przeglądarką firefox ,otóż czasem zdarza mi się tak ze klikam w ikone firefoxa na pulpicie a przegladarka sie w ogóle nie otwiera w procesach w menadzeże zadań jest proces firefox.exe ale program się nie uruchamia

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

W firefoxie jest jaki błąd, który powoduje, że po uruchomieniu przeglądarki, zamknięciu i ponownym jej włączeniu, ta nie chce się uruchomić.

W rzeczywistości zazwyczaj firefox nadal działa (instancja firefox-a nie zawsze jest usuwana). Wystarczy otworzyć procesy, wyszukać firefox-a i zamknąć proces. Po tym nowe okno firefox-a powinno się otwierać normalnie.

zdarza się tak…miejmy nadzieję że to zniknie z 3 wersją przeglądarki :slight_smile:

Zwyczajnie, pewnie nie czyszczą pamięci albo gdzieś zapomnieli posprzątać okna. Tak, czy siak ten błąd już dawno jest

Co wy za bzdury wypisujecie? Idźcie do szkoły a nie wprowadzacie wszystkich w błąd…

W wielu przypadkach, inny proces blokuje dostęp do przeglądarki (za moich czasów często był to firewall). Lub po prostu przeglądarka sie wysypała, trzeba ją przeinstalować, wyczyścić konfiguracje i zainstalować ponownie.

P.

Być może (przyczyn może być wiele), ale nie jesteś w stanie sprawdzić rzeczywistej przyczyny, więc nie obrażaj ludzi (z własnego doświadczenia wiem, że reinstalacja tu raczej nie pomaga). Ale skoro uważasz się za eksperta, zauważ to jak wzrasta ilość pamięci jaką alokuje firefox w trakcie przeglądania kolejnych stron, zwłaszcza stron typu youtube. Coś jest tu chyba nie tak, mnie uczono aby zwalniać pamięć, ale może mam do czynienia z dzieckiem ery C# i pochodnych. Tak, czy siak, ja nie obrażam ludzi, ale staram się pomóc innym. Wystarczy dodać własną radę i będzie wszystko OK.