Firefox się wyłącza. Tak po prostu

Od czasu do czasu Firefox mi się wyłącza. Tak po prostu. Najczęściej zaraz po włączeniu, ale i później się zdarza. Po ponownym włączeniu nie ma opcji przywrócenia sesji. W trybie awaryjnym (z niego piszę tego posta) nie obserwowałem jeszcze problemów, ale i nie korzystałem z niego za dużo (a nie chcę z niego korzystać, bo brakuje mi adblockplusa). Wie ktoś może, co jest przyczyną i jak sobie z tym poradzić? (Poza przyzwyczajeniem się oczywiście :P) Dzięki z góry za pomoc.

Mam zainstalowane następujące dodatki:

Adblock Plus

DOM Inspector

Download Statusbar

Downloads in Tabs

external IP

FishEyeTabs

Fission

Hyperwords

JSView

LinkAlert

Multiple Tab Handler

SessionFix

Smart Middle Click

Source Viewer Tab

SplitBrowser

TalkBack

W folderze o podobnej jak ta ścieżce

C:\Documents and Settings\Nazwa_Usera\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\l8yyqd8w.default\extensions

masz rozszerzenia Lisa. Odnajdź folder najpóźniej dodany, to będzie extens jaki dodałeś ostatni. Być może to on. Usuń go do kosza lub schowaj. Oczywiście przy wyłaczonym Firefoxie. Włacz Lisa i sprawdź czy działa. Jeśli nie, szukaj dalej przyczyny.

A z tego co widzę (choć akurat tych nie używałem) to mogą się nie pasić

Download Statusbar

i

Downloads in Tabs

bo to chyba podobna funkcjonalność. Jakby nie było, wyłącz kłopotliwe rozszerzenie.

Acha, nie usuwaj DOM Inspector i TalkBack, to są własne dodatki FF.

Zrezygnuj z wszelkich zbędnych wtyczek, konflikt pomiędzy jakimiś wtyczkami doprowadza do tego typu akcji. Jakbyś opisał dokładniej w jakich sytuacjach, na jakich stronach to się dzieje to można by nawet spróbować jaka wtyczka to wywołuje.

Ostatnio ustawiłem, żeby przy włączaniu otwierał czystą i czasami kilka(naście/dziesiąt) milisekund po włączeniu nie zdążę nawet nic kliknąć, a ty bęc: nie mam liska. Najczęściej zdażało się, jak kliknąłem rolkę (środkowy klawisz myszy) i chciałem przewinąć stronę (np. dp). Ale problem jest od niedawna i nie znalazłem jeszcze żadnej reguły :(.

Poprostu pozbądź się zbędnych wtyczek i tyle.

Najlepiej odinstaluj firefoxa, usuń wszelkie jego foldery i zainstaluj ponownie bez wtyczek.

Przeprowadź solidnie i do końca Standardową Diagnostykę.

Wyłączyłem:

Downloads in Tabs

FishEyeTabs

Hyperwords

JSView

Multiple Tab Handler

Source Viewer Tab

Split Browser

Zobaczymy za kilka dni :slight_smile: