Firefox - stara wyszukiwarka

Witam.

Od dłuższego czasu używam dodatku Classic Theme Restorer celem modyfikacji wyglądu przeglądarki oraz zmiany pasku wyszukiwarki na starszego typu (z mozliwością wyszukiwania z dostepnej rozwijanej listy wyszukiwarek przed wpisywaniem tekstu). Ostatnio po uruchomieniu firefoxa pozostał jako nowy. Problem w tym iz w chwili obecnej nie mogę powrócić do poprzedniej wersji w ustawieniach dodatku Classic Theme Restorer nie am opcji “stara wyszukiwarka eksperymentalnie” która by zmieniała, tak również w ustawienia firefoxa-about:config (browser.search.showOneOffButtons) nie dały oczekiwanej zmiany.

Pewnie dodatek zaktualizował się i nie ma w nim opcji stara wyszukiwarka eksperymentalnie. Trzeba ponownie zainstalować CTR choćby czerwcową wersję.
Tu bezpośredni link do pobrania:
https://addons.mozilla.org/firefox/downloads/file/679703/classic_theme_restorer-1.6.8.1-fx.xpi?src=version-history
Ale w dodatkach trzeba kliknąć w kółko zębate i zaznaczyć - przełącz na ręczną aktualizację.

Instalujesz nie usuwając poprzedniej. To zachowa ustawienia, czyli nadpisze nowy Clasic Theme Restorer.

U mnie też w dodatku configuration mania w nowym zniknęły niektóre ustawienia, więc znalazłem poprzednią wersję i pojawiły się ustawienia.

Po powrocie do poprzedniej wersji. Jest pasek wyszukiwania stary ale ma żadnej wyszukiwarki z listy rozwijanej i też nie mogę dodać z poziomu paska natomiast w ustawieniach Firefox są dostępne.

Wersja beta Firefox może - tam się instalował testowy dodatek co ukrywał w Firefox 56 beta wyszukiwarkę.

Trzeba wejść w opcje, wyszukiwanie i tam na dole kliknąć - przywróć domyślne i dodaj więcej wyszukiwarek.
Te, co pojawią się w oknie opcji, te pojawią się w liście rozwijanej paska wyszukiwania.

Który to Firefox?
Przy ikonce wyszukiwarki na tym pasku wyszukiwania jest malutki ptaszek listy rozwijanej. Kliknij w to i w klawisz PrtSc. Screen wklej do painta i możesz zrzucić z painta obrazek z tą rozwijaną listą. Zapodaj screen w poście, żebyśmy widzieli, o co chodzi.

Też chciałbym to zobaczyć.

Po zainstalowaniu na nowo Firefox 56.0 oraz dodatku classic theme restorer wraz z ustawieniem na starą wyszukiwarkę.

Wpisując frazę do wyszukiwania jest o.k.(nie pojawiają się lista wyszukiwarek)

Po czym chcę wybrać wyszukiwarkę z listy rozwijanej a tam nic brak wyboru.

Natomiast w ustawieniach firefox wszystko jest.

U mnie opcja nie zmienia wyszukiwarki na starszą (Firefox 56 - 32 bitowy na Windows 7 32 bitowym).

Zaznaczyłem miejsce - Dwukrotnie kliknij w to miejsce, a pojawi się lista wyszukiwarek:

Po kliknięciu nic mi się nie pokazuje tylko małe okienko które pokazałem na 2 zdjęciu. Nie ma tam żadnych wyszukiwarek.

A ja dodam że to nie klasyczny wygląd na nowym profilu Firefox mam takie samo menu wysuwane bez Classic restorer.

Przywal dwukrotnie w ikonkę lupy.

Klikanie w lupę ani w strzałkę do rozwijania listy nie daje rezultatów, dodam również iż zainstalowałem starszą wersję firefox celem sprawdzenia ale problem pozostał.

Kliknij w Pomoc, potem w Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami. Zobaczymy, czy podwójne klikanie w ikonkę wyszukiwania uruchomi menu strzałki.
Zakładam, że jakiś dodatek roni Tobie na złość. Gdy tak się stanie, to potem uruchamiasz normalnie Firefoxa i pojedynczo wyłączasz rozszerzenia i sprawdzasz klikanie w strzałkę, aż dojdziesz do tego, co ja blokuje.

1 polubienie

Po kilku sposobach nowy profil starsza wersja przeglądarki i rozszerzenia. Z początku nie dały rezultatu. Później aktualizazowalem Firefox do najnowszej wersji poprzez przeglądarkę ( pomoc- o programie Firefox). I okazało się że profilem zniknął po ponownym uruchomieniu. Może faktycznie któryś dodatek blokował miałem ich kilka. Pozostawiłem tylko te istotne.

Profil może został dostosowany do Firefox 53+ (brak możliwości potem instalacji starszego Firefox bez nowego profilu)?

Wraz z aktualizacją wszystko wróciło do początku. A tym samym dodatek Classic Theme Restorer, jest wspierany przez nową wersję

Nie, jest tylko substytut w postaci plików css https://github.com/Aris-t2/CustomCSSforFx

Tylko czy jest możliwość dokonania zmian aby powrócić do starej przeglądarki ? Czy wspomniane substytuty css dadzą mi taką możliwość ?

Po części jakoś dają przywrócić interfejs Firefox 4-28, ostatnio też pojawiły się opcje dla starego wyglądu wyszukiwarki przy pomocy pliku xml - https://github.com/Aris-t2/CustomCSSforFx/issues/104.

Generalnie tak się da poprawić tylko wygląd, jak jakieś funkcji brakuje potrzebny był by kompatybilny skrypt js co ją przywraca.

No to może Waterfox (w nim działa CTR) / Pale Moon (nie wymaga CTR) - w zależności jak kompatybilne dodatki.

Będę musiał sprawdzić powyższe metody. Mam nadzieję że któras z nich pomoże