Firefox: tłumaczenie całych stron www, także https?

Ponieważ mój post w tajemniczych okolicznościach i bez żadnego wyjaśnienia wyparował z wątku: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/452376-blokada-zawartości-mieszanej-a-tłumacz-stron-do-firefoksa/, to zakładam własny.

Nie mogę znaleźć dodatku tłumaczącego całe strony internetowe. Do tej pory korzystałam ze skryptozakładek Google i MS ale w najnowszych wersjach ff nie radzą sobie z tłumaczeniem niektórych stron, np. wyników wyszukiwania na YT czy choćby strony: https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/search/?atype=1&cat=37&q=page+translate&platform=windows&appver=24.0. Wypróbowałam kilka różnych dodatków: FoxLingo, Im Translator, Wiktionary and Google Translate, Google Translator Dictionary and YouTube Search oraz Google Translator for Firefox i żaden nie potrafił przetłumaczyć mi strony z addonsami do ff. Czy istnieje jakiś dodatek albo sposób na przetłumaczenie takich stron w całości?

___________________________________________________________________________________________

Wątpliwości wyjaśniłem via PW.

Gdy na stronach jest wyłączona opcja zaznaczania, kopiowania i i wyboru tłumaczenia, choćby w menu kontekstowym z prawokliku, to znaczy, że tak jest napisana i udostępniana. Treść zastrzeżona. To by było na tyle.

Gdy jest podana możliwość wejście na stronę producenta dodatku i do tego w necie można obszernie poczytać o danym dodatku, zaznaczyć, przetłumaczyć google translatorem for firefox, to przy chęci, uzyskuje się wiedzę.W poradach na tym forum poczytałem o uzyskiwaniu URL strony zabezpieczonej przed tłumaczeniem i inne “chytre” sposoby, Ale to nie uczciwe i nie po czesku, czyli mądrze.

 

Czytałem ten “tajemniczo zniknięty post”, czyli normalne podpięcie pod cudzym tematem, a i teraz odczytuję obecny temat, jako próbę zaangażowania w zabawy typu “hakerskie”.

 

 

Powyższą stronę bez problemu tłumaczy mi Wiktionary and Google Translate (z menu kontekstowego: Tłumacz Stronę).

Przejrzyj inne dodatki lub wtyczki, bo pewnie masz jakiś konflikt.

Bogdan_G - matko jedyna, o czym Ty człowieku w ogóle piszesz?? Jakieś teorie spiskowe? Chcę sobie po prostu przetłumaczyć stronę bo nie znam angielskiego. Podałam, o które strony chodzi. Co Ty wypisujesz za dziwne rzeczy? Żadne zaznaczanie i kopiowanie nie jest tam wyłączone. Czy Ty w ogóle wchodziłeś na tę stronę?

A temat znikniętego posta już wyjaśniłam z moderatorem. Nie wiedziałam po prostu, że tutaj nie można podpinać się pod cudze wątki ale też nie dostałam żadnego powiadomienia ani nie było tego posta w “Moja zawartość” więc nie mogłam go znaleźć i nie miałam pojęcia, że wylądował w koszu. Moderator odpisał, że zgłosi do Administracji aby użytkownicy w takich wypadkach mogli się zorientować, gdzie ten post się podział, bo faktycznie teraz musieliby przeszukiwać kosz a nie każdy na to wpadnie.

saturno - testowałam już wcześniej ten dodatek. Wymieniłam go w pierwszym poście. Zainstalowałam go i klikałam w “Przetłumacz stronę” ale nic się nie działo. Postanowiłam sprawdzić ponownie, skoro u Ciebie działa. Zainstalowałam dodatek na nowym, czystym profilu i faktycznie, tam działa. Wygląda na to, że z czymś mi się gryzie. Chyba będę musiała się teraz pomęczyć aby znaleźć przyczynę. Dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

@Edit:

Sprawcą okazał się Flashblock. Na szczęscie wystarczy tylko go wyłączyć na tłumaczonej stronie. Także problem rozwiązany :smiley: Dziękuję saturno za pomoc, pozdrawiam :slight_smile:

Skoro problem powoduje Flashblock, to z pewnością zainteresuje cię ta strona: http://www.toptip.ca/2011/03/google-dictionary-and-google-translate.html

1lajk