Firefox użycie 99% procesora i nie da się go zamknąć

Cześć, mam taki problem czasmi Firefox przeglądarka zaczyna nagle zajmować 99% procesora przez co nic nie chodzi normalnie na komputerze. Nie da się jej zamknąć - w sensie w uruchomionych procesach cały czas jest ten 1 firefox po zamknięciu pozostałych. Jak wchodzę na szczegóły drzewa procesów i wybieram zamknij - to pojawia się komunikat odmowy dostępu.

Aby zamknąć tego źle działającego zacinającego niemal doszczętnie cały komputer firefoxa muszę zamykać cały komputer lub restartować inaczej nie da się zamknąć procesu firefox.

Może ktoś ma na to jakiś rozwiązanie, pomysły jak zamknąć taki program lub co zrobić aby tak czasmi się nie psuł?

Jaki system windows?
W jakiej sytuacji firefox nie odpowiada?
Ile zainstalowanego RAMu?

Ram 8GB
Jak mam z 8 stron otwartych a czytam jedną na przykład na cda
Win 8.1

Trudno powiązać mi zawieszenie czy wykorzystanie nagłe i niemożliwość wyłączenia firefoxa z tymi czynnikami.

Dział bezpieczeństwo i iJuliusz, pewnie bitcoint kopiesz. :wink:

2 polubienia

Przydałby się screen z procesów w chwili zamrożenia FFxa.

Jedź w opcje, ogólne, wydajność i odznacz. Ustaw procesory treści na 1.
Uruchom ponownie liska i otwórz sobie cda i te 8 kart. Sprawdź.

Albo CDA wali nowymi reklamami, już widziałem dzisiaj taką zasłaniającą stronę i kilka nowych po bokach.

Niby najlepiej uwalić skrypt od reklam, ale za rzadko wyskakuje ta reklama zasłaniająca całą stronę na 20 sekund (5 obowiązkowego oglądania i 15 do automatycznego zamknięcia).

To koniecznie, czyli reklamy, wbudowanie filmy reklamowe mp4 i flash i tam takie:

Panowie, to co mówicie nie ma związku ze sprawą i nie będzie miało. Powinniście zacząć od przyspieszenia sprzętowego pytania potem od dodatków do przeglądarki jakie się ma i czy one nie buforują lub czy nie robią pętli. Potem od ustawień niestandardowych config przeglądarki a wy tutaj pierdoły piszecie jakie nikomu nie pomogą.

Pytanie kieruję do osób jakie się dobrze znają na procesach a nie tych co chcą pomóc dobrego serca ale bez zawansowanej wiedzy przypadkowej.

Nie, one są już w HTML5.

Ale my nie mamy przeciążeń 99% przy otwartych 8 kartach, to nie będziemy sobie testować jakiś optymalizatorów typu:

Ja ten dodatek wywaliłem po tym jak się nie dogadał z grafikami na tym forum…


Skoro sam wiesz lepiej, że ci psuje to akceleracja GPU to próbuj aktualizacji sterowników GPU; jak masz zintegrowaną kartę to raczej opcję zostaje wyłączyć.

Nie wiem czy Firefox ma opcje by się bawić barwami wspomagania sprzętowego np. zmienić RGB na (s)RGB (Chrome niby ma).

krystin nIe wiem co mi psuje firefoxa - dla mnie cenniejsze może będzie jak zamknąć ten proces jeśli jest odmowa dostępu nawet w drzewie procesów. To wtedy by było bez problemu i bez konieczności wyłączania PC czy restartu - jak zamknąć takie dziadostwo tego nie wiem już.

@hetmantom Przeniosę twój temat do odpowiedniejszego działu. Zastosuj się do tego postu (musisz na niego kliknąć, aby zobaczyć całość) i czekaj na pomoc.

1 polubienie

Proponowałbym kliknąć w pomoc, informacje dla pomocy technicznej, wyszukać wszystkie zgłoszenia awarii, wybrać ostatni i kliknąć / otworzyć stronę raportu . Tu wrzucić linka z paska adresu. Tam jest info, co powoduje awarie.

Co do siłowego zamknięcia zamrożonych procesów w przypadku braku pamięci dla modułów graficznych (firefox ma ponad 150 dll w tym obrazu i dźwięku. wyłączenie procesów FF spowodowało by uszkodzenie systemu i wiele uciążliwych problemów.
U mnie jest 4GB RAMy na dellu i w firefoxie otwieram 20 stron i cda - i mam 2% zużycia procesora i niecałe 50% Ram Czyli trochę jestem ogarnięty w temacie.
Na 100% skrypry zamrażają firefoxa. W niższych wersjach firefoxa - szybsze przełączenia gmaila gdzie indziej powoduje identyczne zamrażanie przeglądarki, a wiadomo, że starsze firefoxy nie trawią nowych skryptów googe i następuje dość długie zamrożenie przeglądarek.
Wysłałbym Ci ustawiony iceveasel x64 z dodatkami - to też firefox 77.0.1. Różnica jest w rtm, że wypakujesz byle gdzie, przypinasz z folderu app iceveasel.exe na pasek uruchamiania. To ewenement, bo system nic nie wie, bo iceveasel ma w folderze profilu foldery appdata. To jedyny najnowszy firefox, który może działać nawet na pendrive i nie tracić zalogowań. Jak chcesz - spróbuj spolszczony, ustawiony z dodatkami.
http://www.mediafire.com/file/9ziadkusb0kujgy/Iceweasel-v77.0.1.en_US_win64_clang_pgo.7z/file
Wypakować i używać najbardziej stabilnego firefoxa na debianie dla windowsa. Jeszcze ma zablokowaną telemetrię i aktualizowanie.
Wyeksportuj w firefoxie zakładki do pliku html i zaimportuj je do iceveasej. W profilu usuń key4.db i z firefoxa na to miejsce wklej key4.db i logins.json. Będziesz mógł się wszędzie zalogować.
Licząc się z błędem firefoxa, warto zobaczyć, czy na tej samej wersji iceveasel będzie bezbłędny.

Nie bardzo rozumiem co mają procesy FF do uszkodzenia systemu. Procesy FF nie są zintegrowane z systemem. To zupełnie oddzielna aplikacja.

Tak się zdaje ale jest zintegrowany z bibliotekami współdzielonymi. Firefox nie jest sam, tylko ma moduły - ponad 150 - czyli wspólne biblioteki directx i wiele innych współdzielonych przez system. FF korzysta z większości modułów zawartych w systemie, w visualach, directxie, modułów zabezpieczających itd itp. Dopóki te moduły nie przetrawią ciężkich skryptów - to kopią procek niemiłosiernie, a pamięci GPU nie starcza do utrzymania przeglądarki. Mnie zdarzało się, że takie zamrażanie trwało z 7 minut.

Czyli twierdzisz, że jeżeli odinstaluję FF to mogę uszkodzić sobie system?
FF nie jest powiązany w żaden sposób z systemem. To nie Edge czy Internet Explorer który jest z nim zintegrowany. Usunięcie FF czy jego procesów (podkreślam procesów samego FF a nie procesów systemu z których FF może korzystać) nie ma prawa zagrozić w jakikolwiek sposób systemowi operacyjnemu. Jedynym efektem ubocznym może być awaria samego FF ale nie systemu.

A ilu ludzi tu na forum miało niepoprawnie zainstalowany firefox i leciał bsod za bsodem?
Głupie programy jak wise, gek, a nawet iobit potrafią usunąć za dużo. Kiedyś wise program uninstaller odinstalował mi ostatnią wersję internet explorer Nie uruchomiła się poprzednia wersja, bo system nie znalazł współdzielonego iexplore.dll. Mam płatny total uninstal, który nie rusza systemowego, tylko to, co od mozilli. A i tak sprzątam.

FF już jest związany z systemem, z harmonogramem zadań, w regułach zapory i nawet miało już być, że żeby zobaczyć własne hasła w firofoxie, miało się podawać hasło do komputera. Zrobił się dym, bo wielu użytkownika ma hasła. Na razie mozilla zawiesiła wdrożenie.

Nie wiem, nie prowadzę tego typu statystyk. Moim zdaniem ostro się zagubiłeś i zapętliłeś w tym temacie. I nie masz absolutnie w tym momencie racji.

Zdaje się, że nie zrozumiałeś. Gdy firefox nie odpowiada i jest zamrożony, to siłowe zamknięcie/zabijanie procesów firefoxa w chwili, gdy FF kopie grafikę i procesor - może się tylko źle skończyć

Przecież czekamy na crasch report.

Temat można zamknąć, sam rozwiąże problem. Tutaj widzę że nie ma nic nikt do powiedzenia sensownego w tym temacie. Szkoda naszego wspólnego czasu. Pozdrawiam i dzięki za chęć pomocy.