Firefox - wyświetla pogrubiony tekst

Cześć,

na niektórych stronach Firefox wyświetla zwykły tekst pogrubioną czcionką. Zupełnie jakby nie brał pod uwagę ustawień czcionki w CSS strony, albo swoich ustawień wyświetlania. Poniżej przykłady. Forum dobrychprogramów i stronę główną vortalu wyświetla poprawnie.

hjkgdfgr.th.png vhmhfrh.th.png

Zaznaczam, że w FF mam ustawiony DOMYŚLNY rozmiar czcionki (Ctrl+0).

Problem pojawił się po instalacji Microsoft Virtual PC (już odinstalowany) i nieudanej próbie wirtualizacji Windows 7 RC a potem Kubuntu. Przeinstalowałem Firefoxa, usunąłem wszystkie jego dane z Documents and settings ale nie pomogło.

Jak to naprawić?

spróbuj nacisnąć ctrl i - to ci się czcionka zmieni

Wejdź w Narzędzia - Preferencje, a następnie na zakładkę Treść. Jest tam parę opcji dt. czcionek, z którymi możesz spróbować się pobawić. :slight_smile:

Być może problem dotyczy także samych czcionek. Sprawdzałeś już, czy problem występuje także w IE?

Niezaprzeczalnie się zmienia - na mniejszą, wciąż pogrubioną… Jakbyś czytał mój post ze zrozumieniem, wiedziałbyś że nie o to chodzi :glupek2:

Tam zajrzałem jeszcze przed reinstalowaniem Firefoxa - nic nie zmieniałem bo wszystko ustawione było i jest na domyślne. Z resztą nie ma nawet opcji pogrubienia… Bo, jak widać na screenach, czcionka ma dobry rozmiar ale styl pogrubiony.

Bingo - chyba problem z czcionkami. To co w FF wyświetla się pogrubioną czcionką, w IE jest pokazane pochyłą. Ale w każdej innej aplikacji wszystko wyświetla się normalnie.

Co z tym można zrobić, jak to naprawić?

– edit –

Zauważyłem właśnie, że w Gadu-Gadu opisy widać też pochyłą czcionką. Korzystam ze starej wersji 6.1 build 158. Czyżby lista kontaktów była wyświetlana przy użyciu silnika IE?