Firefox - zainstalowałem dodatek, na pasku brak jego skrótu - jak go stworzyć?


(hałabała) #1

Posiadam przeglądarkę Firefox 37.0.2. Mam zainstalowanych kilka dodatków. Dwa skróty z nich mam na pasku, innych nie, a chciałbym mieć je na pasku wszystkie - jak je tam stworzyć? Dzięki za pomoc!


(Cedar) #2
  1. dlaczego tak stara wersja przeglądarki?

  2. to tajemnica co to za dodatki?

  3. czy te dodatki są zgodne z tak starą wersją przeglądarki?

 


(hałabała) #3

Stara przeglądarka bo nowsze wersje nie obsługują ich wszystkich. Dodatki tajemnica nie są - konkretnie chodzi mi o dodatek “Video DownloadHelper” (Inne to np: FastDial, Adblock Plus itp) Dodatki która nie byłyby zgodne z moja przeglądarką nie dałyby się zainstalować.


(Cedar) #4

Nie jestem przekonany, czy aktualne wersje tych dodatków są zgodne z tak starą wersją przeglądarki.

Szukałeś czy ikony tych dodatków nie są ukryte i wystarczy je tylko “wyciągnąć” na widok?

 

Najwyższy czas poszukać nowszych wersji dodatków lub ich zamienników działających z aktualną wersją przeglądarki. Jakie dodatki nie chcą działać z aktualną wersją?
 


(hałabała) #5

Nie wiem jakie dodatki nie chcą działać z aktualną wersją bo nie zaśmiecam sobie komputera coraz to nowszymi wersjami które wychodzą nawet codzień. W jednej z nowszych wersji - numeru nie pamiętam - nie działa bodajże NetVideoHunter. Ale to tak na marginesie…

 

Wracając do problemu: jeśli ikony są ukryte to jak je wyciągnąć?


(Cedar) #6

To nie jest zaśmiecanie, pozostałości poprzednich wersji nie są w żaden sposób widoczne dla użytkownika i nie przeszkadzają w jakikolwiek w użytkowaniu system u i przeglądarki/ i nie co dzień (no chyba, że piszesz o wersjach testowych) ale co klika tygodni http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2016/06/mozilla-wprowadza-zmiany-w-terminarzu-wydawniczym-firefoksa.aspx   a nie aktualizując narażasz się na tego typu problemy jak masz obecnie.
 

 

Normalnie, w sposób, który istnieje chyba od początku istnienia Firefoksa 
https://www.mozilla.org/pl/firefox/desktop/customize/

https://support.mozilla.org/pl/kb/Jak dostosować pasek narzędzi

 Dziwne, że tego nie znasz.


(hałabała) #7

Znam ale problem właśnie w tym że wśród elementów do wyboru i przeciągnięcia gdzie tylko chcemy nie ma skrótów dodatków - jest jedynie ikona dodatki ale po wejściu w nią daje nam tylko listę naszych dodatków a nie otwiera określonego. Co więcej, nawet gdybym chciał otworzyć dodatek to i tak nie mogę z niego korzystać bo to nie skrót a przejście do jego właściwości, gwiazdek recenzji, opisu itp. Mnie zależy na skrócie na pasku do sterowanie danym dodatkiem jak mam to na przykład w tej chwili z AdBlockiem Plus. Kliknięcie na niego na pasku daje mi możliwość blokady reklam na stronie bieżącej, wszystkich czy wyboru jeszcze innych opcji. W liście dodatków nie mogę tego robić więc zależy mi na skrócie, ale nie wiem skąd go wziąć i jak przenieść na pasek


(Cedar) #8

Moja ostateczna propozycja: zaktualizuj przeglądarkę bo obecnym stanem sam sobie sprawiłeś te problemy.
Niezgodność dodatków występuje w obie strony.

 

EOT.


(hałabała) #9

A jakaś porada bez aktualizacji Firefoxa? (Kuzyn chwile temu zaktualizował - teraz ma problem bo połowa nie działa, a nie ma instalki do poprzedniej wersji)


(Jasiek.w) #10

Wszystkie wersje Firefox-a : https://download-installer.cdn.mozilla.net/pub/firefox/releases/

W najnowszej 48.02 - dodatki Fast Dial,  NetVideoHunter,  Video DownloadHelper - mają swoje ikony na pasku narzędzi z możliwością konfiguracji pod lewym przyciskiem myszy.


(hałabała) #11

Ok - Dzięki - Tak czy inaczej jeśli ktoś ma odwagę polecam nowe wersje Firefoxa - Sam poradziłem sobie bez dodatku. Zainstalowałem inny program na WIndows. Problem połowicznie rozwiązany