Firefox zapisuje ściągniete pliki z dziwnymi rozszerzeniami

Witam

Mam problem polegający na tym że gdy otwieram jakąś stronę z której chcę np. ściągnać plik pdf po ścianieciu firefox zmienia jego nazwę na np. pluginfile.php pomimo że jest to plik pdf.

Skąd pobierasz? Podejrzane to.

Nie, to autor stronki twierdzi, ze za friko pobierzesz u niego “Kamasutra Delux”, a link prowadzi do pliku “Virus.php”. :wink: Ja bym zostawił “jakąś stronkę” i nie ryzykował, to co piszesz absolutnie nie jest OK.

Problem że tak się zachowuje na większości stron skąd pobieram pliki, nawet na moodle uczelni gdzie robię studia.

… a sparwdź na Edge, masz w W10 wgranego, w starszych Explorera. Jeżeli z uczelni ściągniesz pliki, a firefox będzie miał problem, to jedna wskazówka już będzie. :wink:

1 polubienie

Tak zrobiłem i dziwny zapis mam tylko na firefox-ie na egde zapisuje poprawnie pliki.

Możesz zrobić jeszcze test na nowym profilu Firefox. Wpisujesz w pasku about:profiles i wybierasz Utwórz nowy profil. Potem Uruchom nowe okno przeglądarki z tym profilem.

Gdybyś pogubił się w profilach, zawsze możesz powrócić do swojego głównego poprzez about:profiles

1 polubienie

Dziękuje, jutro sprawdzę z utworzeniem nowego profilu i zobaczę jak się zachowuje

Nie rób nowego profilu a sprawdź czy już jakieś ransomware nie robi “spustoszenia” w systemie, bo potem będzie “przywoływacz się rozłączył” / “dwa trupy” / “zniszczono twoją wieżę”.

1 polubienie