Firefox - Znaczne spowolnienie otwierania stron

(alex51) #1

Dzień dobry Państwu. FRST Additional i Shortcut. Będę wdzięczny za pomoc. Z poważaniem Aleksander Wiśniowiecki.

(Atis) #2

Nie widać infekcji.

(iJuliusz) #3

Więc jak nie ma infekcji to trzeba brać pod uwagę obciążenie samego FF.
Jaką masz wersję systemu, FF i czy używasz rozszerzeń, dodatków (np. AdBlock itp) ?
Sprzątnij go CCleanerem zaznaczając kompresję bazy danych
Ewentualnie uruchom FF bez dodatków

(alex51) #4

Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Muszę jeszcze dodać, że powodem napisania do Państwa było pojawienie się kilka dni temu komunikatów z błędem 503 w trakcie prób otwierania niektórych moich stron, co mogło nasuwać przypuszczenia infekcji. Kaspersky Internet Security nic nie wykrył.

W odpowiedzi dla @JuliuR - system i programy:

Laptop Dell Latitude E6400, 64 bitowy Windows 10 Home, 4 GB Ram. Procesor - Intel® Core™2 Duo CPU P8600 @ 2.40GHz. Karta grafiki - NVIDIA Quadro NVS 160M. Karta sieciowa: Dell Wireless 1510 Wireless-N WLAN Mini-Card. Antywirus - Kaspersky Internet Security 17.0.0.611. Przeglądarka Firefox - wersja 57.0.1. Dodatki: ColorZilla (aktualnie włączony), Adblock Plus (teraz wyłączony), Wave Evaluation Tool (teraz wyłączony), Web Developer (teraz wyłączony),

W odpowiedzi @JuliuR - użycie CCleaner:

Używam regularnie CCleanera, ale nie znam opcji - kompresja bazy danych.

W odpowiedzi @JuliuR - wyłączenie dodatków do FF:

Uruchomiłem FF bez Adblocka Plus, Wave Evaluation Tool, Web Developera.

Na innym forum również napisałem i uzyskałem takie porady:
http://forum.komputerswiat.pl/topic/205090-firefox-znaczne-spowolnienie-otwierania-stron/

(iJuliusz) #5

Ustaw tak :
cleaner

A jak wygląda otwieranie tych samych stron na Chrome lub Edge?

Spróbuj jeszcze tego rozwiązania

(krystian3w) #6

https://www.crystalidea.com/speedyfox - kompresja / defragmentacja profilu przeglądarki.

(alex51) #7

@JuliuR, dzięki za nakierowanie, nie zauważyłem tego wcześniej.
Na Google Chrome czas oczekiwania na uruchomienie tej strony to 55 sek, na FF trwa to podobnie - 57 sek. Inne strony dłużej, np. nigdy nie otwierana o2.pl potrzebuje na Chrome 1 min 20sek, podobnie na FF. Edge w ogóle nie chce się uruchomić, nawet na start jest komunikat (brak odpowiedzi).
Edit: Po ponownym uruchomieniu laptopa Edge “zaskoczyło” ale czas otwierania jeszcze gorzej niż w pozostałych przeglądarkach. Obawiam się, że problem leży gdzie indziej.
Dopuszczam możliwość reinstalacji Windows 10, którego mam na pendrivie ale odstrasza mnie konieczność ponownego instalowania wszystkich sterowników.

(IPSEN) #8

Jeszcze spróbuj -Odśwież program Firefox