Firefox - Znaczne spowolnienie otwierania stron

Dzień dobry Państwu. FRST Additional i Shortcut. Będę wdzięczny za pomoc. Z poważaniem Aleksander Wiśniowiecki.

Nie widać infekcji.

Więc jak nie ma infekcji to trzeba brać pod uwagę obciążenie samego FF.
Jaką masz wersję systemu, FF i czy używasz rozszerzeń, dodatków (np. AdBlock itp) ?
Sprzątnij go CCleanerem zaznaczając kompresję bazy danych
Ewentualnie uruchom FF bez dodatków

Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Muszę jeszcze dodać, że powodem napisania do Państwa było pojawienie się kilka dni temu komunikatów z błędem 503 w trakcie prób otwierania niektórych moich stron, co mogło nasuwać przypuszczenia infekcji. Kaspersky Internet Security nic nie wykrył.

W odpowiedzi dla @JuliuR - system i programy:

Laptop Dell Latitude E6400, 64 bitowy Windows 10 Home, 4 GB Ram. Procesor - Intel® Core™2 Duo CPU P8600 @ 2.40GHz. Karta grafiki - NVIDIA Quadro NVS 160M. Karta sieciowa: Dell Wireless 1510 Wireless-N WLAN Mini-Card. Antywirus - Kaspersky Internet Security 17.0.0.611. Przeglądarka Firefox - wersja 57.0.1. Dodatki: ColorZilla (aktualnie włączony), Adblock Plus (teraz wyłączony), Wave Evaluation Tool (teraz wyłączony), Web Developer (teraz wyłączony),

W odpowiedzi @JuliuR - użycie CCleaner:

Używam regularnie CCleanera, ale nie znam opcji - kompresja bazy danych.

W odpowiedzi @JuliuR - wyłączenie dodatków do FF:

Uruchomiłem FF bez Adblocka Plus, Wave Evaluation Tool, Web Developera.

Na innym forum również napisałem i uzyskałem takie porady:
http://forum.komputerswiat.pl/topic/205090-firefox-znaczne-spowolnienie-otwierania-stron/

Ustaw tak :
cleaner

A jak wygląda otwieranie tych samych stron na Chrome lub Edge?

Spróbuj jeszcze tego rozwiązania

1 polubienie

https://www.crystalidea.com/speedyfox - kompresja / defragmentacja profilu przeglądarki.

1 polubienie

@JuliuR, dzięki za nakierowanie, nie zauważyłem tego wcześniej.
Na Google Chrome czas oczekiwania na uruchomienie tej strony to 55 sek, na FF trwa to podobnie - 57 sek. Inne strony dłużej, np. nigdy nie otwierana o2.pl potrzebuje na Chrome 1 min 20sek, podobnie na FF. Edge w ogóle nie chce się uruchomić, nawet na start jest komunikat (brak odpowiedzi).
Edit: Po ponownym uruchomieniu laptopa Edge “zaskoczyło” ale czas otwierania jeszcze gorzej niż w pozostałych przeglądarkach. Obawiam się, że problem leży gdzie indziej.
Dopuszczam możliwość reinstalacji Windows 10, którego mam na pendrivie ale odstrasza mnie konieczność ponownego instalowania wszystkich sterowników.

Jeszcze spróbuj -Odśwież program Firefox