Firefox zużywa 1GB pamięci przy 2 kartach

Witam

Firefox od jakiegoś czasu strasznie zużywa pamięć, po włączeniu pochłania 200mb, z dwoma kartami jest już prawie 1GB. Na chrome ten problem nie występuje, czasami mam otwartych po 30 i wszystko płynnie działa a jak na ff siedzę to nie da się pracować normalnie przy dwóch kartach.

http://wklej.org/id/957979/

najnowwsza wersja?

Sprawdź dodatki, to prawie niemożliwe…

To aż prawie niemożliwe, u mnie wersja 19beta6 przy 14 kartach zajmuje raptem 377MB.

Prawdopodobnie masz jakie badziewne dodatku lub toolbary które to powodują, jakiś czas temu na blogu mozilli pisali o tym.

Dobre dodatki nie powinny powodować takich objawów, ja mam włączonych 19 dodatków oraz jeszcze kilka wyłączonych a użycie pamięci mam jak podałem wyżej.

Reset Firefoxa: Pomoc-Informacje dla pomocy technicznej-Zresetuj program Firefox

Acorus , tam jest napisane tak:

Moim zdaniem ten problem nie kwalifikuje się jeszcze jako nierozwiązywalny wymagający takiego rozwiązania.

Zależy jakie to strony. Znalazłem kiedyś taką która ważyła 70MB, i była to kupa tekstu, grafiki i filmików z YT (flash). W efekcie ff zajmował około 1GB ramu (komp miał wtedy 2GB) i jakieś 1.5GB Pliku stronicowania.