Firefox zżera 95% CPU

… jak to możliwe?? Przeinstalowałem go, a on znowu to samo. Nie mogę normalnie pracować na kompie, przez to.

Miał ktoś może podobny problem?

Jaki masz procesor?

i jaką wersję używasz Firefox’a czy nie czasem betę? :slight_smile:

firefox 3.04 nie beta

AMD 3000+ 1,8 Ghz

poczytaj już o tym trochę było

viewtopic.php?f=1&t=281966&start=0&st=0&sk=t&sd=a

lub tutaj:

http://ittechblog.pl/2007/11/21/optymal … j-zasobow/

zastosuj to:

viewtopic.php?f=7&t=181369

na pewno pomoże.

ok dzięki za rady

ale nie do końca trafne nie chodzi mi o RAM, tylko o CPU z RAMem nie mam problemu

jak włączam FF (przy 2 kartach) zużycie CPU mam w granicach 95% i wszystko trwa wieki

poprawia ogólnie zużycie zasobów komputera podana prze zemnie porada,

zobacz jeszcze czy nie mają na to wpływu konkretne strony www, jak jest przy włączeniu tylko google.pl ?? też mocno obciąża procesor ??

wystarczy google i dobreprogramy i mam ok 90%

zrób skan Antyvirem. Do niedawna miałem taki problem z Opera. Przeskanowałem kompa antyvirem podczas bootowania systemu i okazało się, że miałem robaka i rootkita.

pomóc może także wyczyszczenie prywatnych danych, głównie “ciasteczek”

a od jakiego czasu takie problemy masz?

ja na swoim Pentium IV 2.6 GHZ jeszcze kilka miesięcy temu gdy go miałem też nie mogłem normalnie pracować, surfować po internecie szybko bo się ciął na stronach, wystarczyła nasza-klasa i w drugiej zakładce dobre programy, kilka reklam flashów beznadziejnych i już kaplica, nie raz komputer przez to mi się zawieszał. Oczywiście używałem Firefoxa 3.0 i to samo się działo przy Operze ale tu już troszkę mniej zasobów brała. Przy FF miałem wtyczkę Adblock Plus która zwalczała reklamy ale i tak komp się zawieszał. To co było to już nie wróci bo mam nowy sprzęt i święty spokój. Tobie radził bym wyczyścić w narzędziach dane prywatne prócz haseł zapamiętanych. Może to coś da, choć nie wiem.