Firefox3 - bardzo częste crashe

Witam, odkąd używam FF3 i robie to samo co na FF2, Safari, IE7 czy innych to na Firefoksie mam około 20 crashy dziennie… dzisiaj już miałem dokładnie 7… wiecie co może być powodem tego? Na żadnej innej przeglądarce tak nie ma.

Wykonaj dokładnie Standardową Diagnostykę.

Tylko, że tak miałem na XPku, na Viscie, na drugim kompie i kolega też tak ma… ;/

I co z tego powodu? On też powinien ją wykonać, aby potwierdzić lub zaprzeczyć, czy błąd leży w profilu.

Jeszcze raz potwierdza się,że najnowsze nie znaczy najlepsze(patrz też SP3).I dlatego nie warto się spieszyć,przynajmniej wg.mnie

Narazie Firefox 3 jest dostępny w wersji beta, i to może być przyczyną błędów.

Pozdrawiam :smiley:

Wyszła kilka dni temu wersja finalna FF3, która według mnie powinna być wersją BETA1 a nie finalną…

Wygląda to na konflikt w rozszerzeniach.

Zainstaluj ostatni “MR Tech Toolkit” (6.0.1)i wrzuć tutaj całą zawartość okna “Moje Dodatki”.

EDIT:

tylko nie zaznaczaj okna i ctrl+c, ctrl+v :lol:

Będziesz miał tam opcje “Kopiuj --> Jako BBCode”, i to wklej tutaj.

Jest to potrzebne bo chcę zobaczyć linki do poszczególnych rozszerzeń

Ciekawe, że mi się nie zawiesza, a intensywnie korzystam z przeglądarki. Więc nie opowiadajcie historyjek o becie. Owszem, zawsze po wydaniu nowej linii pojawiają się różne problemy, bo przetestowanie przez programistów milionów różnych konfiguracji sprzętowo-programowych jest niemożliwe.

Wygenerowano: Mon Jun 23 2008 15:16:08 GMT+0200

User Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Identyfikator wydania: 2008052906

Rozszerzenia włączone: [3]

Zainstalowane motywy: [1]

Zainstalowane wtyczki: (4)

  • Java Platform SE 6 U6

  • Mozilla Default Plug-in

  • Shockwave Flash

  • Silverlight Plug-In

Hmm…

Myślałem, że masz nawalone rozszerzeniami :wink: Ja mam około 20 i kilka w wersji beta nie do końca kompatybilnych z FF 3.0 a nie mam żadnych crashy. Jedynie czasem spowolnienie (ale to wina małej ilości ram)

Nie wiem czy ostatnia Java (1.6u6) jest w pełni kompatybilna z FF 3.0, tak samo plugin Microsoft Silverlight.

Uruchamiałeś przeglądarkę w trybie awaryjnym (dopisek “-safe-mode”)?

Naprawienie listy rozszerzeń i motywów pewnie też nie pomaga?

Standardowa Diagnostyka! Dlaczego unikacie jej wykonania? Ona naprawdę rozwiązuje 80% problemów z Firefoksem.

dobra sprawdziłem u siebie diagnostycznie-wtyczki działają-to nie one powodują crashe bo też je mam.tworzyłem nowy profil-znowu crashe,instalowałem ff od nowa po dokładnym skasowaniu-znowu crashe.zostaje sprawdzić jeszcze jedno-bowiem zauważyłem że to chyba wina pluginów-nie wiem którego ale podejrzewam 3-javę,flasha lub silverlighta.zaraz odinstaluję silverlighta i zobaczę efekt.ale na 100% to wina jakiegoś plugina do odtwarzania czegoś bo problem dotyczy głównie rzeczy flashowych-wtedy się potrafi wywalić.jak sprawdzę po kolei wtyczki to dam znać

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 17:06 został dopisany post przez suchmen

przyczyna może być jeszcze jedna-przeglądarka nie współgra z vistą zbyt dobrze jeszcze może? bo zauwayłem że każdy kto ma vistę pisze o problemach tego typu z ff 3.0 a na xp ktoś tak ma?

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 17:09 został dopisany post przez suchmen

sprawdzona java i silverlight-to nie są winowajcy-jeszcze sprawdzę flasha bo jestem niemal pewny że to jego wina

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 17:12 został dopisany post przez suchmen

przy wyłączeniu flasha problem nadal występuje ale już nie ma tak że nagle gaśnie tylko pojawia się formularz do wysłania błędów-jeszcze wyłączę shockwave 11

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 17:14 został dopisany post przez suchmen

to nie wina shockwave-ten działa dobrze-po wyłączeniu również flash playera zwykłego problem nadal występuje ale komunikat błędu jest inny

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 17:17 został dopisany post przez suchmen

przykro mi to stwierdzić ale to nie wina żadnego plugina,żadnego dodatku,profilu czy też tego że ff3 jest źle zainstalowany ani wina cache.przykro mi to stwierdzić ale ff 3.0 po prostu ma buga w działaniu programu lub też powoduje crashe tylko na viście.zostaje poczekać na następną wersję-miejmy nadzieję poprawioną wersję

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 17:24 został dopisany post przez suchmen

z tego co znalazłem problem dotyczy głównie gmaila-logowania się i wychodzenia oraz występuje także na linuksie ubuntu-więc to wina samej przeglądarki

Niestety muszę potwierdzić FF3 to straszna padlina. Zainstalowałem spowrotem FF 2 bo korzystam z dodatków a na codzień IE7, który w porównaniu do tego FF3 jest bajeczny :lol:

ja niestety wracam na operę-9.5 jakoś zniosę-przynajmniej nie ma crashów na stronach a jak wyjdzie 9.51 to już będzie znacznie stabilniejsza:)

FF3 crashuje na XPku i Viscie to wiem na pewno… ciekawe tylko czemu…

crashuje też na ubuntu i innych distro-sprawdzone:) w tych samych momentach crashuje co na windowsie czyli w moim wypadku na gmailu.i co ciekawe nie ejst winny żaden plugin czy dodatek ani profuil,ani cache ani wirusy-po prostu ten program tak ma:)

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 18:57 został dopisany post przez suchmen

dlatego już się biorę za instalację i ustawianie opery;p

Pięknie, to wytłumaczcie mi dlaczego u mnie działa stabilnie? Czyżbym miał jakiś kosmiczny komputer, a może problem tkwi u was, hmm?

Gdyby to była jedna osoba, jeden komputer to może ale niestety to się powtarza już u większej ilości użytkowników i większej ilości komputerów więc według mnie jest to wina FF3 ponieważ na FF2 czegoś takiego nie było…

Zgoda, pojawiło się po instalacji Firefoksa 3, ale to nie znaczny, że w nim tkwi problem. Częstym powodem błędów w Firefoksie są programy ingerujące w przeglądarki, typu jakieś narzędzia do wyszukiwania (znany konflikt z My Global Search), programy antyreklamowe (konflikt z AdMuncher), czy pakietami zabezpieczającymi (często nadwrażliwy Kaspersky Internet Security).