Firestareter nie ma ikonki po ponownym uruchomieniu

Czytałem, że jej nie ma żeby nie zawadzała ale firewall stoi, działa i chroni. Ale jak to sprawdzić na 100%? czy tak jest?

Witam. Ja sprawdzałem na stronach tego typu.

http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=firewall+test&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Już dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się, że po prostu skanują komputer w poszukiwaniu otwartych portów. Jeśli masz pozamykane porty, to znaczy, że firewall działa.

Spokojnie, firestarter to tylko nakładka na iptables. Mówiąc inaczej firewall tworzy skrypt, który cały czas ładuje się ze startem systemu. Sam firestarter ma za zadanie ułatwić konfigurację.

W celu sprawdzenia możesz sobie wstukać w terminalu:

sudo iptables -L -n

edit: jakoś nie wiem czemu przyjąłem że korzystasz z ubu/debiana - dlatego dodałem sudo. Oczywiście jeśli masz inny system to wykonaj polecenie z uprawnieniami roota

:slight_smile:

Heh no dzięki :slight_smile: Spoko już działa mi ale śmiech u mnie w sieci ciągle na czerwono przychodzą raporty czyli któryś komputer wysyła wirusy? nawet ip pacjenta jest ;]

Standardowo - jakieś Windowsowe maszyny sieją. Ale ty już możesz się tylko szeroko do nich uśmiechać… o tak :lol: :lol:

Nic ci nie grozi.

Z tego co się orjętuję to admini mają przez to problem ;/ i neta często muli albo wywala może podać im adresy “zasyfiaczy” :P?