Firestareter nie ma ikonki po ponownym uruchomieniu

(Jakim2400) #1

Czytałem, że jej nie ma żeby nie zawadzała ale firewall stoi, działa i chroni. Ale jak to sprawdzić na 100%? czy tak jest?

(alarik) #2

Witam. Ja sprawdzałem na stronach tego typu.

http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=firewall+test&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Już dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się, że po prostu skanują komputer w poszukiwaniu otwartych portów. Jeśli masz pozamykane porty, to znaczy, że firewall działa.

(Rkolodziejak) #3

Spokojnie, firestarter to tylko nakładka na iptables. Mówiąc inaczej firewall tworzy skrypt, który cały czas ładuje się ze startem systemu. Sam firestarter ma za zadanie ułatwić konfigurację.

W celu sprawdzenia możesz sobie wstukać w terminalu:

sudo iptables -L -n

edit: jakoś nie wiem czemu przyjąłem że korzystasz z ubu/debiana - dlatego dodałem sudo. Oczywiście jeśli masz inny system to wykonaj polecenie z uprawnieniami roota

:slight_smile:

(Jakim2400) #4

Heh no dzięki :slight_smile: Spoko już działa mi ale śmiech u mnie w sieci ciągle na czerwono przychodzą raporty czyli któryś komputer wysyła wirusy? nawet ip pacjenta jest ;]

(Rkolodziejak) #5

Standardowo - jakieś Windowsowe maszyny sieją. Ale ty już możesz się tylko szeroko do nich uśmiechać.. o tak :lol: :lol:

Nic ci nie grozi.

(Jakim2400) #6

Z tego co się orjętuję to admini mają przez to problem ;/ i neta często muli albo wywala może podać im adresy "zasyfiaczy" :P?