Firewall blokuje lacze - problem konfiguracyjny


(Mrs.Incredibles) #1

Problem polega na tym iż FIREWALL "Zone Alarm Security Suite version 7.0.337.000 PRO" :stuck_out_tongue: blokuje dostęp do internetu 2giemu komputerowi któremu udostępniam łącze poprzez połaczenie LAN. Wie ktoś jak poprawnie skonfigurowac ZA by nie blokowal tego połaczenia?

P.S to na pewno wina ZA bo gdy wyłacze całkowicie program, Internet w 2gim komputerze jest... :stuck_out_tongue: a ze ciagle wylaczac Firewalla nie moge, bo w koncu nie po to go zainstalowałem prosze o pomoc was INFOmaniakówKomputerowych :stuck_out_tongue:


(goomish) #2

Wybrałeś firewall, który po pierwsze ma dość pokręcony interfejs i ciężko w nim ustawić cokolwiek wykraczającego poza podstawy a po drugie... w darmowej (i trialowej) wersji nie obsługuje ICS'a.

A jeżeli jednak masz wersje pełną - zajrzyj do zakładki Główne -> Zaawansowane -> ICS

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=38412


(Danielm86) #3

coś ci się chyba poknociło? :mrgreen: ZA ma bardzo prosty interfejs :wink:

A co do problemu to w zakładce firewall >zones dodaj IP tego komputera do zaufanych i w zakładce main ustaw suwak od Trusted Zone Security na Off. Powinno zadziałać


(goomish) #4

[OT].

No... jakby był prosty to Mrs.Incredibles dałby sam radę z odpaleniem tego ICSa, n'est pas? :wink:

Wszystko jest rzeczą gustu, ale IMVHO z Zone Alarm jest dokładnie tak samo jak z programami Symanteca. Swego czasu świetne programy, najlepsze na rynku, niemalże legenda i "must have" dla każdego użytkownika peceta. Dziś to mniej lub bardziej obiektywnie najzwyklejszy crap i przerost formy nad treścią :slight_smile:


(Mrs.Incredibles) #5

Ok działa, dzieki :wink:

Złączono Posta : 13.11.2007 (Wto) 14:18

sam ZA aż tak trudny w obsłudze nie jest :))