Firewall czy trzeba?

Właśnie tak się zastanawiam czy potrzebny mi firewall programowy…

Mam router i port do panelu admina przekierowany więc czy potrzebny mi dodatkowo Firewall programowy :?:

Złączono Posta : 28.08.2006 (Pon) 17:07

Dodam że emam stałe ip

Nie trzeba, ale powinno się mieć ;]

No ale tak na chłopski rozum kto mi coś zrobi… W sieci lan jestem z 1 osoba która jest deczko przygłupia żeby mi coś zrobić… Port z 80 specjalnei przekierowałem na bardoz wysoki. Jak wyłącze Jetico i przeskanuje skanerami portów to mam IDENTYCZNIE jak bez… Już zgłupiałem…

A zainstaluj kerio i sprawdź :slight_smile:

A czemu kerio :?: I którą wersje :?: Ostatnio przecież kerio troszke ciałą daje…

ja tez jestem w sieci lan zainstaluj sobie Ad-Aware i skanuj kompa co dziennie szybko skanuje nie spowalnia pracy kompa a firrewol spowalnia i to holernie no i ciagle wyskakuje ostrzezenie jakies czy dopuscic czy nie

To nie firewall ;p

Ad-Aware znajdzie Ci jedynie komponenty szpiegujące (spyware), ale nie zabezpieczy przed atakiem tak jak firewall. Firewalle raczej nie spowalniają pracy kompa, w przeciwieństwie do antywirusów które skanują w tle każdy otwierany plik. Proponuje zainstalować firewall, chociażby kerio, ja go posiadam i nie mam kłopotów z kompem. A co do wyskakujących okienek, to nie potrafisz wybrać opcji zapamiętywania ??

Jeden z lepszych darmowych.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=84&id=611

Nie spowalnia i jest ogólnie ok. :wink:

W przypadku kiedy stosujemy routera i dodatkowo mamy ip wewnetrzne nie jest nam potrzebny firewall :wink:

Ale warto zabezpieczyć się nim przed “kolegami” z sieci LAN :wink:

dobrze muwisz ale to juz w ostateczności jak masz niebezpiecznych kolegów :wink: :wink:

Tylko że ja jestem w lanie jeszcze z jedną osoba która praktycznie tylko siedzi w necie i gra w gry więc nei mam czego się raczej obawiać… :slight_smile:

Moim zdaniem i tak powinieneś mieć jakiegoś firewalla.

Taka osoba może tylko udawać gracza, a tak naprawdę jest przebiegłym hakerem, który chce zawładnąć Twoim komputerem :wink:

Pozdrawiam

lol spadłem aż z krzesła ja go znam bo mieszka w moim bloku i wiem żę to patyk jest :stuck_out_tongue:

Z innej beczki, mam ASMAX AR 801u ADSL Router

I teraz czy oplaca sie wlaczyc firewalla? Jezeli tak to ojak go ustawic ?

Naturalnie, że się opłaca… Ja także uważam, że dodatkowa ochrona jeszcze nikomu nie zaszkodziła…

Zależy jakiego masz Firewalla i jakiego masz kompa ;). Najlepiej zainstaluj sobie Kerio, albo Jak masz XP z SP2 to aktywuj Firewalla systemowego :D.

ja osobiscie nie mam FireWalla żadnego a posiadam SpeedTouch 330 i nie na narzekam na neta