Firewall do F-Secure Anti-Virus 2008

Witam. Który byście mi doradzili firewall do tego antyvira co jest powyżej? Najlepiej jakiś polski i mało zasobożerny :slight_smile: Może być darmowy lub płatny :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile: Dzięki za radę :slight_smile:

Jeśli Windows XP, to Comodo Firewall Pro 2.4

Jesli Vista, to Comodo Firewall Pro 3.0

http://www.personalfirewall.comodo.com/ … ewall.html

Oczywiście wersja 3.0 również jest dla XP, ale jest cięższa i bardziej upierdliwa,

natomiast dodatkowa ochrona, którą ew. może zapewnić, u Ciebie będzie zapewniona przez AV.

Ja też mam F-secure Anti-virus 2008 i uważam, że on i outpost firewall pro 2008 tworzą z kompa zamek nie do zdobycia. Outpost jest po prostu świetny :smiley:

powiedz jakiemuś zdolnemu hakerowi że jak się włamie na twój komp to dasz mu 20zł… zobaczysz co daje tan twój outpost… :wink:

Pokaż mi jakiegoś lepszego firewalla. :x Może polecasz systemówkę ?? :smiley:

tylko chcę ci powiedzieć że to co ty masz nie musi być najlepsze… nie ma najlepszego firewalla bo zawsze będzie sposób na obejście go…

a po co ci w ogóle firewall? nikt się nie włamuje na kompy bez powodu… a jak korzystasz z internetu normalnie (nie wchodzenie na XXX ani na cracki albo niezaufane strony) to nie będziesz miał wirusów…

OK to co mam nie musi być the best, ale z XXX, cracków itp. są wirusy, a nie hakerzy. A firewall służy do obrony przed hakerami. Nie słyszałeś o milionach botnetów, które wykonują to co haker chce ?? :o Wystarczyło by gdybyś zobaczył dziennik zdarzeń outposta, lub nawet tego pseudofirewalla avasta ( osłona sieciowa ) to byś zaraz zainstalował firewall.

Jeśli ktoś uważa, że instalując wszystkie dostępne na rynku antywirusy, antyspyware, antymalware, firewalle itp. itd. (co oczywiście byłoby absurdalne), wierząc, że stworzy twierdzę nie do zdobycia, jest w błędzie.

W błędzie będzie jest równeż ten, kto twierdzi, że mając tylko systemową zaporę i pierwszy z brzegu darmowy AV, jest zagrożony, jeśli wykaże się zdrowym rozsądkiem w korzystaniu z Internetu i podstawową wiedzą o źródłach zagrożeń.