Firewall do F-Secure Anti-Virus 2008

(Zbysiek4) #1

Witam. Który byście mi doradzili firewall do tego antyvira co jest powyżej? Najlepiej jakiś polski i mało zasobożerny :slight_smile: Może być darmowy lub płatny :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile: Dzięki za radę :slight_smile:

(Karmazyn65) #2

Jeśli Windows XP, to Comodo Firewall Pro 2.4

Jesli Vista, to Comodo Firewall Pro 3.0

http://www.personalfirewall.comodo.com/ ... ewall.html

Oczywiście wersja 3.0 również jest dla XP, ale jest cięższa i bardziej upierdliwa,

natomiast dodatkowa ochrona, którą ew. może zapewnić, u Ciebie będzie zapewniona przez AV.

(Black Rider) #3

Ja też mam F-secure Anti-virus 2008 i uważam, że on i outpost firewall pro 2008 tworzą z kompa zamek nie do zdobycia. Outpost jest po prostu świetny :smiley:

(klopas) #4

powiedz jakiemuś zdolnemu hakerowi że jak się włamie na twój komp to dasz mu 20zł... zobaczysz co daje tan twój outpost... :wink:

(Black Rider) #5

Pokaż mi jakiegoś lepszego firewalla. :x Może polecasz systemówkę ?? :smiley:

(klopas) #6

tylko chcę ci powiedzieć że to co ty masz nie musi być najlepsze... nie ma najlepszego firewalla bo zawsze będzie sposób na obejście go...

a po co ci w ogóle firewall? nikt się nie włamuje na kompy bez powodu... a jak korzystasz z internetu normalnie (nie wchodzenie na XXX ani na cracki albo niezaufane strony) to nie będziesz miał wirusów...

(Black Rider) #7

OK to co mam nie musi być the best, ale z XXX, cracków itp. są wirusy, a nie hakerzy. A firewall służy do obrony przed hakerami. Nie słyszałeś o milionach botnetów, które wykonują to co haker chce ?? :o Wystarczyło by gdybyś zobaczył dziennik zdarzeń outposta, lub nawet tego pseudofirewalla avasta ( osłona sieciowa ) to byś zaraz zainstalował firewall.

(Karmazyn65) #8

Jeśli ktoś uważa, że instalując wszystkie dostępne na rynku antywirusy, antyspyware, antymalware, firewalle itp. itd. (co oczywiście byłoby absurdalne), wierząc, że stworzy twierdzę nie do zdobycia, jest w błędzie.

W błędzie będzie jest równeż ten, kto twierdzi, że mając tylko systemową zaporę i pierwszy z brzegu darmowy AV, jest zagrożony, jeśli wykaże się zdrowym rozsądkiem w korzystaniu z Internetu i podstawową wiedzą o źródłach zagrożeń.