Firewall i Antyvir

Jeżeli mam zainstalowanego firewalla: Norton Personall Firewall 2005 i antyvirusa Panda Platinum 2005 to może się coś złego dziać z kompem?

Panda Platinum ma już w sobie firewalla. Radzę korzystać tylko z jednego firewalla. Zależy, przy którym chcesz zostać. Ja proponuję wyłączyć firewall w konfiguracji Pandy.

Pewnie że może. Nigdy nie będziesz miał 100% pewności. :smiley:

jeden firewall moze uznac drugiego za jakies wrogie oprogramowanie Moga zaczac walczyc miedzy soba i blokowac sie wzajemnie ,zamiast dbac o dobro twojego kompa.Zamulanie ,zawieszanie itp.

wydaje mi sie ze Norton jest tak dobrym firawallem ze drugiego nie ma sęsu instalować i zamulac kompa.

Tyle, że Panda Antivirus w wersji Platinum ma firewalla i trzeba go wyłączyć. A antywirusa - zostawić. :slight_smile:

j jak miałem 2 antywiry to mi net nie działał 8)

Po za tym co pisali panowie powyżej może ci strasznie kompa mulić jak masz nie zadużo ramów! :stuck_out_tongue:

Czytałem, że nie powinno się miec 2-óch monitorów antywirusowych,a o firewallach włąśnie nic nie słyszałem. Co prawda, gdy mam włączone 2 (Zone Alarm i MKS), to mi sie komp czasem ścina.

Z firewallami jest podobnie :!: Więcej w tym przypadku nie znaczy lepiej. :slight_smile:

A dlaczego???

Dlatego że jeden może blokowac drugiego. W jednym udostępnisz połaczenie a drugi zablokuje itd itp.:?

o właśnie sobie przypomniałem :smiley:

http://forum.mks.com.pl/forum/viewthread.php?tid=9388

Czyli tylko jeden aktywny tak naprawde. :smiley: