Firewall i antywirus na jednym komputerze

Cześć, mam pytanko odnośnie funkcjonowania firewalla i antywirusa na jednym komputerze. Zainstalowałem Avirę Security Suite (Avira 8.0) i Eseta 3.0 Antivirus. Nie wiem teraz, czy funkcjonowanie obu programów w ich wersji maksymalnej (czyli działające wszystkie usługi) nie zaszodzi bezpieczeństwu mojego komputera. Czy po prostu firewall (ochrona antywirusowa, antyspyware itp. oraz ochrona w czasie rzeczywistym) nie pożre się z Esetem (antywirus, antyspyware, kontrola ruchu internetowego). Obecnie wszystkie funkcje mam powłączane i nic mi nie spowalnia komputera…

Sam sobie odpowiedz po co Ci dwa razy to samo…

Po prostu lubię czuć się bezpiecznie w sieci. Avira Security Suite ma na celu zatrzymanie ataków z netu i skuteczny skan, a Eset tylko skan. Jak pojadę po skanie oboma programami to mam pewność, że żaden syf mi nie siedzi na kompie

A kto Ci powiedzial ze im wiecej aplikacji dot. bezpieczenstwa tym bezpieczniejszy komputer?

Taka konfiguracja sam sobie szkodzisz, programy te beda sie gryzly miedzy soba i w konsekwencji zamiast skupic sie na zagrozeniach skupia sie na sobie by sie wzajemnie zneutralizowac.

ok, dzięki za info. Odinstalowuję Eseta

Jest taka ogólna zasada że dwóch antywirusów lub firewallów nie powinno si ę używać razem (tj w normalnym trybie). Nie znaczy to że nie będzie to działać ale pozwala uniknąć ewentualnych kłopotów. Radziłbym żeby tylko jeden antywir skanował w czasie rzeczywistym, a drugi był tylko ręcznym skanerem. Ale decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam :-o

tak też chciałem zrobić, blacksmithy. ale już usunąłem Eseta. może niedługo posiedzę nad jego instalacją i ustawieniem parametrów, ale teraz pytanie, czy jak Eset ma

  • wykrywanie antywirusowe,

  • jakieś tam inne zabezpieczenia

to czy wystarczy wyłączyć tylko ochronę w czasie rzeczywistym , żeby nic się nie pożarło? Czy też w Esecie trzeba powyłączać wszystkie usługi poza automatycznym uploadem?

Daj sobie spokój z nodem, Avira Security Suite ma większą wykrywalność, zresztą kto pakuje na kompa 2 pakiety zabezpieczające #-o Do Aviry Security Suite rób skan raz na jakiś czas skanerami online i będzie spox. :slight_smile: Jak wyłączysz ochronę w czasie rzeczywistym w nodzie to nie ma gwarancji że się nie pożrą, bo np. avira może wykrywać w nodzie wira i na odwrót. :slight_smile: