Firewall i antywirus na jednym komputerze

(Onczylija) #1

Cześć, mam pytanko odnośnie funkcjonowania firewalla i antywirusa na jednym komputerze. Zainstalowałem Avirę Security Suite (Avira 8.0) i Eseta 3.0 Antivirus. Nie wiem teraz, czy funkcjonowanie obu programów w ich wersji maksymalnej (czyli działające wszystkie usługi) nie zaszodzi bezpieczeństwu mojego komputera. Czy po prostu firewall (ochrona antywirusowa, antyspyware itp. oraz ochrona w czasie rzeczywistym) nie pożre się z Esetem (antywirus, antyspyware, kontrola ruchu internetowego). Obecnie wszystkie funkcje mam powłączane i nic mi nie spowalnia komputera..

(Krakers87) #2

Sam sobie odpowiedz po co Ci dwa razy to samo...

(Onczylija) #3

Po prostu lubię czuć się bezpiecznie w sieci. Avira Security Suite ma na celu zatrzymanie ataków z netu i skuteczny skan, a Eset tylko skan. Jak pojadę po skanie oboma programami to mam pewność, że żaden syf mi nie siedzi na kompie

(Creer84) #4

A kto Ci powiedzial ze im wiecej aplikacji dot. bezpieczenstwa tym bezpieczniejszy komputer?

Taka konfiguracja sam sobie szkodzisz, programy te beda sie gryzly miedzy soba i w konsekwencji zamiast skupic sie na zagrozeniach skupia sie na sobie by sie wzajemnie zneutralizowac.

(Onczylija) #5

ok, dzięki za info. Odinstalowuję Eseta

(Black Smithy) #6

Jest taka ogólna zasada że dwóch antywirusów lub firewallów nie powinno si ę używać razem (tj w normalnym trybie). Nie znaczy to że nie będzie to działać ale pozwala uniknąć ewentualnych kłopotów. Radziłbym żeby tylko jeden antywir skanował w czasie rzeczywistym, a drugi był tylko ręcznym skanerem. Ale decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam :-o

(Onczylija) #7

tak też chciałem zrobić, blacksmithy. ale już usunąłem Eseta. może niedługo posiedzę nad jego instalacją i ustawieniem parametrów, ale teraz pytanie, czy jak Eset ma

• wykrywanie antywirusowe,

• jakieś tam inne zabezpieczenia

to czy wystarczy wyłączyć tylko ochronę w czasie rzeczywistym , żeby nic się nie pożarło? Czy też w Esecie trzeba powyłączać wszystkie usługi poza automatycznym uploadem?

(Binio21a) #8

Daj sobie spokój z nodem, Avira Security Suite ma większą wykrywalność, zresztą kto pakuje na kompa 2 pakiety zabezpieczające #-o Do Aviry Security Suite rób skan raz na jakiś czas skanerami online i będzie spox. :slight_smile: Jak wyłączysz ochronę w czasie rzeczywistym w nodzie to nie ma gwarancji że się nie pożrą, bo np. avira może wykrywać w nodzie wira i na odwrót. :slight_smile: