Firewall-Opinia

Jak w temacie mam pytanie czy ktoś miał zainstalowaną zaporę fortknox firmy netgate .Jak to działa i czy warto się bawić w instalowanie tego programu?

Najlepszym darmowym firewallem jest comodo, nie warto bawić się w inne :slight_smile:

Czy comodo takie najlepsze to nie wiem ,ale pytam o FK tak z czystej ciekawość sam używam PC TOOLS.

A próbowałeś innych czy tylko tak piszesz bo obecnie używasz?

Pc Tools to dobra zapora, jeśli nie sprawia problemów to po co zmieniać.Możesz się rozejrzeć jeszcze za np: Private Firewall czy Online Armor Free.

Ja miałem. To była bardzo dobra zapora na Windows’ie XP, jednak z chwilą przejścia na Windows’a 7 używam wyłącznie zaporę systemową i jest OK.

PC Toolsa nie mam zamiaru obecnie zmieniać ,a co do PrivateFirewall to też uważam że jest dobra a co do online armor to miałem jakieś półtora roku temu pełną wersje Emsisoft Ant-Malware i mogę powidzieć tylko tyle że strasznie muliło mi kompa,ale pewnie samo OA jest dużo lżejsze :slight_smile:

Wszystko kwestia gustu, mnie podpadł comodo i nie tylko mnie. Niestety w sieci brak kompetentnego testu firewalli a polegając na opinii ludu wszyscy używali by wbudowanego w system. Nie tylko ja polecam comodo. Ludzie polecają różne antywirusy, ale firewall zawsze comodo :slight_smile:

Morten , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Tutaj jest taka strona popularności: http://personal-firewall-software-revie … views.com/ Jednak pierwszy Comodo!

Osobiście zraził mnie jednak dużą, jak na mój gust, komplikacją ustawień.

Lekka, prosta,ladny interface, co do samego działania to nie za bardzo wiem bo bawiłem się nią przez chwilę :razz: